Piknik rodzinny "W rocznicę Grunwaldu"

9 lipca 2021, 08:56

Piknik rodzinny W rocznicę Grunwaldu

Piknik rodzinny "W rocznicę Grunwaldu"

Już w najbliższą niedzielę, 11 lipca, Mszą Świętą o godzinie 11.30 rozpoczną się obchody 611. rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem. Po Mszy, około 12.30, pod kamiennym pomnikiem Grunwaldu (warto wspomnieć, że jest to najstarszy pomnik w mieście) zostaną złożone kwiaty. Część piknikowa rozpocznie się, tradycyjnie, tuż po oficjalnych uroczystościach - o godz. 16.00, na parkingu pod Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej.

W tej części będziemy gościć prawdziwych pasjonatów i miłośników średniowiecza - Bractwo Rycerskie Zamku Będzin. Nie zabraknie również jarmarcznych gier i zabaw, a także rycerskiego obozowiska.

Warto przypomnieć, że w tym roku Jaworzno świętuje wyjątkowy jubileusz - 120 rocznicę otrzymania praw miejskich, a to stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy na temat miasta. Jak? Biorąc udział w konkursie interdyscyplinarnym, który zostanie przeprowadzony podczas niedzielnego pikniku.

Na imprezę zapraszają MCKiS Jaworzno oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna.