Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

20. jubileuszowy Koncert Noworoczny

9 grudnia 2021, 07:20

20. jubileuszowy Koncert Noworoczny

20. jubileuszowy Koncert Noworoczny

Jubileuszowym Koncertem Noworocznym 2022 - "Viva Wiedeń - Viva Hollywood" rozpoczną rok mieszkańcy Jaworzna. W niedzielę, 16 stycznia 2022 roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, jaworznianie będą uczestniczyć w muzycznej uczcie na najwyższym poziomie. Bilety na to wydarzenie można kupić internetowo i stacjonarnie w hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80.
 
Każdego roku w Jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, odbywa się Koncert Noworoczny - prestiżowe wydarzenie muzyczne. Rangę nadaje mu duże zainteresowanie melomanów i wypełniona sala. Impreza wpisuje się w tradycję noworocznych koncertów wiedeńskich.
 
Planowane wydarzenie to niezwykła muzyczna podróż, która w poprzednich latach zdążyła już podbić serca publiczności. Dlatego tegoroczny koncert, będzie miał wyjątkową, atrakcyjną formę. Dwie części koncertu to połączenie tradycji i nowoczesności, której towarzyszyć będzie niepowtarzalna oprawa artystyczna, taneczna wraz z spektakularnymi wizualizacjami, które zapamiętacie Państwo na długo!
 
W świat wiedeńskiego walca, popisowych arii i duetów ze znanych oper i operetek, wprowadzą soliści oraz znakomici muzycy orkiestry symfonicznej, pod batutą maestro Woytka Mrozka. Wystąpią: Justyna Gęsicka, Agnieszka Grabowska, Edyta Piasecka, Ladies Trio, Sławomir Naborczyk, Michał Kutnik, Maksymilian Mrozek, Kenny Hooster oraz Vincent Schirrmacher - solista opery Wiedeńskiej.
 
I część - Viva Wiedeń
Koncert Wiedeński swoim charakterem wiernie nawiązuje do tradycji wielkich, wiedeńskich gali noworocznych, koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Publiczność usłyszy największe przeboje takich kompozytorów jak: Johann Strauss, Franciszek Lehár oraz Giuseppe Verdi.
 
II część - Viva Hollywood
Druga część koncertu przeniesie nas w świat muzyki filmowej. W repertuarze znajdą się znane muzyczne motywy przewodnie znanych i lubianych filmów, które na stałe wpisały się w kanon kultury popularnej. W symfonicznym brzmieniu będziemy mogli wysłuchać autorskich kompozycji: Ennio Morricone, Henry'ego Manciniego czy Johna Williamsa, które wybrzmiały w filmach takich jak: "Gwiezdne Wojny", "Dawno temu w Ameryce" oraz "Śniadanie u Tiffaniego".
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Bilety do nabycia od 8  grudnia 2022 r., w cenie 120,00 zł - przez stronę https://bilety.mckis.jaworzno.pl lub w Hali Widowiskowo - Sportowej w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 80, w godz. 7.00 do 15.00. Bilety na fakturę do nabycia w Dziale Kultury przy ul. Krakowskiej 8, w godz. od 7.00 do 15.00.
 
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia.