Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rusza szkolny konkurs filmowy "Wylęgarnia"

1 lutego 2022, 08:00

Rusza szkolny konkurs filmowy Wylęgarnia

Rusza szkolny konkurs filmowy "Wylęgarnia"

Jeden z najsłynniejszych reżyserów świata - Alfred Hitchcock, powiedział kiedyś: "Film to życie, z którego wymazano plamy nudy". Dlaczego więc nie sięgnąć po kamerę i nie spróbować opowiedzieć własnej historii? W ramach XII już edycji zapraszamy miłośników X Muzy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Filmowym "Wylęgarnia". Wydarzenie jest skierowane do młodzieży szkół polskich i zagranicznych.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych twórców do kreatywnego wyrażenia swoich myśli, emocji poprzez szeroko rozumiane techniki audiowizualne oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się warsztatem pisarskim, filmowym, fotograficznym i graficznym. Przyszli artyści będą mogli sprawdzić się w 5 kategoriach konkursowych: film fabularny lub dokumentalny, scenariusz filmowy, plakat filmowy, fotoreportaż filmowy, muzyka filmowa.

Prace będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdzie m.in. Basia Trzetrzelewska - światowej sławy polska wokalistka. "Wylęgarnia" jest owocem współpracy trzech instytucji: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Jaworznie oraz Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Nad konkursem czuwa jego pomysłodawczyni oraz koordynatorka, mgr Celina Waśko.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Wśród partnerów i patronów "Wylęgarni" znalazły się prestiżowe instytucje filmowe, m.in. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytucja Filmowa "Silesia Film".

Prace na konkurs można składać do 28 lutego 2022 r.

Więcej informacji na stronie: www.wylegarnia.net.pl oraz pod adresem: wylegarnia@biblioteka.jaw.pl.