Zamiast podpisu... czyli warsztaty ze sfragistyki

8 lipca 2013, 11:29

Kolejna odsłona "Wtorkowych warsztatów wakacyjnych" nastąpi już jutro, 9 lipca, o godzinie 10:00 w jaworznickim muzeum. Tematem przewodnim zajęć będą zagadnienia dotyczące "sfragistyki", czyli nauki zajmującej się badaniem pieczęci.

Podczas warsztatów w Muzeum Miasta uczestnicy poznają historię, zasady tworzenia pieczęci oraz sposoby odczytywania zawartych na nich informacji. W drugiej części spotkania każdy z uczestników będzie mógł zaprojektować i wykonać własną pieczęć.

Przypomnijmy, że sfragistyka jest nauką pomocniczą historii zajmującą się badaniem pieczęci jako źródeł historycznych, ich znaczenia, historii, rodzajów, funkcji itp., jest ściśle związana z dyplomatyką i heraldyką a jako odrębna nauka wykształciła się pod koniec XIX w.

Bilety: 7 zł /osoba, dla rodzin wielodzietnych 50% zniżki.
Więcej informacji pod numerem telefonu: (32) 61 81 955 oraz pod adresem e-mail: s.slotwinska@muzeum.jaworzno.pl