Zobacz drapieżne oblicze ziemi...

11 lipca 2013, 07:00

Zakończyła się XIV edycja konkursu geologicznego pt. "Drapieżne oblicza ziemi". Prace nagrodzone w rywalizacji można obejrzeć w Muzeum Miasta. Wystawa potrwa aż do 15 września.

W tegorocznej edycji wzięło udział w sumie ponad 4,7 tys. osób, a w finale regionalnym 699 uczniów ze 159 śląskich i opolskich szkół, którzy przygotowali 540 prac plastycznych i 159 pisemnych.

Warto zaznaczyć, że jury miało wyjątkowo trudne zadanie wydając werdykt. Żadna z prac pisemnych, żaden z rysunków nie przeszedł niezauważony, czego dowodem jest wystawa zorganizowana w jaworznickim muzeum. Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie konkursu.