Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Siedemnasta "piętnastka" za nami

7 sierpnia 2012, 15:21

Kolejna edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego na 15 km. przeszła do historii. W minioną sobotę, Jaworzno gościło czołówkę biegaczy z Europy i Afryki. Łącznie na starcie stanęło 661. osób, w tym aż 76 mieszkańców naszego miasta.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznego biegu okazał się Maksim Pankratow z Białorusi, który jaworznicką piętnastkę pokonał w czasie 47 minut i 19 sekund. Drugi na mecie zameldował się rodak zwycięzcy - Ilya Slavenski, który uzyskał czas 47,48, a na trzecim stopniu podium, z czasem 47,49, stanął Siergiej Okseniuk z Ukrainy. Najlepszy Polak - Łukasz Oślizło z Łazisk Górnych był czwarty, a do zwycięzcy stracił zaledwie 37 sekund - linię mety przekroczył w czasie 47,56.

Wśród kobiet na mecie najlepsza okazała się Ukrainka Tatiana Kozubowa, reprezentująca klub Finisz Kalisz, która trasę pokonała w czasie 55,55. Miejsce drugie wywalczyła Agnieszka Pietsch Fulbiszewska z Olkusza, która była gorsza od Kozubowej, o zaledwie 7 sekund i linię mety przekroczyła z czasem 56,02. Na trzecim stopniu podium zameldowała się Lilia Fiskovicz, Ukrainka biegająca w barwach LKB Rudnik, uzyskała czas 56,20.

Startujący biegacze nagrodzeni zostali nie tylko w klasyfikacji generalnej kobiet (cztery najlepsze zawodniczki) i mężczyzn (6 najlepszych zawodników), ale również z podziałem na siedem kategorii wiekowych mężczyzn i czterech kobiet. W osobnej klasyfikacji Wyróżnieni zostali również mieszkańcy Jaworzna oraz zawodnicy niepełnosprawni.

Dodatkowo wśród wszystkich biegaczy tegorocznej piętnastki rozlosowano 35 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Zawodnicy zgłoszeni drogą elektroniczną otrzymali pamiątkowe koszulki, a wszyscy uczestnicy biegowych zmagań pamiątkowe medale.

Godzinę przed biegiem głównym odbyły się również biegowe zmagania dla dzieci i młodzieży na dystansach 300, 400, 800 i 1600 m, w których wzięło udział 197 uczestników. Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaplanowało cztery kategorie wiekowe - od przedszkolaków począwszy na "profesjonalnych" młodych zawodnikach skończywszy - osobno w klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Oprócz zawodników z Polski na starcie 16. Biegu dla Dzieci i Młodzieży stanęli także młodzi biegacze z Węgier, z zaprzyjaźnionego z Jaworznem miasta Szigethalom.