ISO czyli... czułość miasta - konkurs fotograficzny

24 września 2013, 08:05

Konkurs fotograficzny zatytułowany "ISO Miasta" to kolejna ciekawa propozycja jaką dla jaworznian przygotowało Muzeum. Konkurs ma zarazić mieszkańców naszego miasta i nie tylko - pasją fotografowania. Niepowtarzalne fotografie można nadsyłać do Muzeum do końca listopada br.

- Ideą konkursu jest ukazanie naszego związku z miastem oraz skoncentrowanie się na tym, co dla fotografujących stanowi jego centralny punkt - wyjaśnia Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna. - W konkursie może wziąć udział każdy, kto kocha fotografię, bez względu na to, czy zajmuje się nią profesjonalnie czy też amatorsko.

Bez znaczenia jest również sprzęt, na jakim dane zdjęcie zostało wykonane (mogą to być aparaty analogowe, cyfrowe, a także telefony komórkowe, ipady etc.). Fotograficzna rywalizacja o ogólnopolskim charakterze, będzie przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: dla młodzieży poniżej 18 roku oraz dla osób dorosłych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić kartę konkursową oraz podpisać zgodę na publikację fotografii (oba formularze do pobrania na: www.muzeum.jaw.pl/isomiasta), a następnie przesłać na adres: Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5, 43-600 Jaworzno z dopiskiem ISO Miasta - konkurs fotograficzny.

W konkursie mogą wziąć udział tylko takie prace, które nie były dotąd jeszcze nagradzane. Zmagania zakończone zostaną wystawą, na wernisażu której laureaci zostaną nagrodzeni.

Szczegółowymi informacjami na temat konkursu dysponuje jego koordynator - Marcin Jania - marcinjania@gmail.com oraz pod numerem telefonu: 661 666 457.

Konkurs objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.