Street art na Osiedlu Stałym

3 października 2013, 12:02

Po muralach, które pojawiły się w Śródmieściu i na Leopoldzie, MZDiM rozpoczął kolejny projekt na Osiedlu Stałym. W przejściu podziemnym trwają prace, których efektem końcowym będą dwa nowe "malunki uliczne".

Murale w przejściu podziemnym, podobnie jak wcześniejsze prace, wykonają Marcin Skurowski, ON-ER i Spajder Jeruzalem. Ściany tunelu zostaną ozdobione dwoma obrazami, ściśle związanymi z Osiedlem Stałym. Pierwszy będzie przedstawiał pływalnie, natomiast drugi to wizerunek ul. Morcinka z lat 60-tych ubiegłego wieku. Gotowe projekty będzie można oglądać już w drugiej połowie października.

***

Oprócz prac na Osiedlu Stałym, MZDiM postanowił wyeksponować także murale, które wykonano na wiadukcie przy ul. Kolejowej. Obecnie trwa montaż oświetlenia, które ułatwi oglądanie malowideł także po zapadnięciu zmroku.

Więcej o muralach powstających w Jaworznie można zobaczyć w materiale pt. "Street art w przestrzeni miasta".