Sportowy weekend

29 listopada 2013, 10:00

Dla wszystkich fanów sportu w naszym mieście zapowiada się bardzo ciekawy weekend. Na jaworznickich parkietach zaprezentują się przed własną publicznością czołowe drużyny MCKiS-u, reprezentujące nasze miasto na różnych szczeblach rozgrywkowych.

Weekendowe emocje sportowe rozpoczną się od wydarzeń siatkarskich. W sobotę - 30 listopada - wszystkich fanów tej dyscypliny czeka tego dnia prawdziwa uczta. W hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym odbędą się kolejno dwa mecze w ramach rozgrywek II ligi. Najpierw o godz. 16.00 na boisko wybiegną nasze urocze siatkarki, a tuż po nich, o godz. 18.30 swój mecz rozegrają Energetyczni. Panowie swoje mecze rozgrywają zwykle w centrum miasta, jednak tym razem z powodu "niedyspozycji" hali widowiskowo-sportowej, zagrają na Osiedlu Stałym. Na obydwa pojedynki wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Podopieczne trenera Łozińskiego bardzo dobrze prezentują się od początku sezonu i na razie zajmują piąte miejsce z punktem straty do czwartej - gwarantującej udział w play off - pozycji. Z kolej ich najbliższe rywalki liderują pewnie w tabeli, z zaledwie dwoma porażkami w obecnych rozgrywkach. Nasze zawodniczki czeka więc niesłychanie trudne zadanie, ale kibice na pewno po cichu liczą na korzystny wynik tego ciekawie zapowiadającego się pojedynku.

Ważny pojedynek będą rozgrywać także Energetyczni, którzy zmierzą się z bezpośrednim sąsiadem z tabeli - Wisłokiem Strzyżów. Podopieczni trenera Jacka Sowy zajmują obecnie piąte miejsce, Wisłok jest oczko wyżej. W meczu pierwszej rundy w Strzyżowie nasi siatkarze zaprezentowali się świetnie, ogrywając Wisłok pewnie 3:0, dlatego na podobny wynik można liczyć także w Jaworznie. Wygrana pozwoli nam wyprzedzić sobotniego rywala, a przy korzystnym układzie gier umożliwi nawet awans na trzecią pozycję grupy VI.

Niedziela - 1 grudnia - rozpocznie się także siatkówką. O godzinie 11.00, także w hali na Osiedlu Stałym, mecz rozpoczną siatkarze III ligi. Podopieczni trenera Radosława Pyszczaka, zajmujący obecnie miejsce siódme, zmierzą się z wiceliderem tych rozgrywek AZS Politechniką Gliwice. Goście, którzy zgromadzili już 25 punktów w tym sezonie (identycznie co prowadzący w tabeli Górnik Radlin), to niezwykle wymagający i silny rywal, dlatego doping jaworznickich kibiców będzie naszym młodym zawodnikom bardzo potrzebny.

Wieczorem zapraszamy natomiast na ważne wydarzenie dla wszystkich sympatyków basketu - tym razem w hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w centrum Jaworzna, o godzinie 20.00, swój mecz rozegrają koszykarze MCKiS Termo-Rex S.A., którzy walczyć będą z szóstą ekipą I ligi - WKK ProBiotics Wrocław. Po kolejnych dwóch wyjazdowych porażkach, zajmujący trzynaste miejsce podopieczni trenera Tomasza Jędrosa, liczą na przełamanie oraz zdobycie cennych dwóch punktów, choć pokonać mocny i wyrównany team z Wrocławia będzie niezwykle trudno. Nasi koszykarze lepiej prezentują się jednak w meczach u siebie (2 wygrane, 1 porażka), dlatego jest szansa na nawiązanie równorzędnej gry oraz osiągnięcie korzystnego wyniku.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie mecze i zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom!!

30 listopada (sobota) – godzina 16:00
MCKiS Jaworzno - SMS LO II Opole
Mecz o mistrzostwo II ligi w siatkówce kobiet

30 listopada (sobota) – godzina 18:30