Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Stypendia sportowe 2014

5 lutego 2014, 12:00

Po raz kolejny miasto uhonorowało najlepszych jaworznickich sportowców. Prezydent Miasta przyznał stypendia dla 41 zawodników i zawodniczek, reprezentujących na co dzień nasze miasto w rozgrywkach II ligi siatkówki oraz I ligi koszykówki, a także zawodników osiągających indywidualnie wysokie wyniki sportowe w boksie, lekkoatletyce i podnoszeniu ciężarów. W tegorocznym budżecie na wypłatę stypendiów zarezerwowano środki w wysokości prawie 290 tysięcy złotych.

O stypendia mogli się ubiegać sportowcy, którzy indywidualnie zajęli wysokie miejsca w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Akademickich Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata, Uniwersjadach, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Polski. Nagrodzeni mogli zostać także zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do kadry pierwszego zespołu reprezentującego klub w oficjalnych rozgrywkach ligowych ekstraklasy oraz I lub II ligi o zasięgu ogólnopolskim. Z wnioskiem o przyznanie stypendium mogły wystąpić macierzyste kluby sportowe zawodników lub Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Przyznane stypendia będą wypłacane przez okres 12 miesięcy dla zawodników uprawiających sporty indywidualne oraz przez 6 miesięcy dla zawodników gier zespołowych. Po rozpoczęciu nowej rundy rozgrywkowej sportowcy dyscyplin drużynowych będą mogli uzyskać stypendium na kolejne pół roku.

Wśród sportowców uhonorowanych stypendium znaleźli się:

Marcin Wróbel, Daniel Goldammer, Dawid Grochowski, Damian Janiak, Patryk Przyborowski, Michael Gospodarek, Paweł Śpica, Patryk Smyrdek - I Liga koszykówka mężczyzn – zespół w 2013 roku awansował do wyższej klasy rozgrywkowej i obecnie uczestniczy w rozgrywkach ogólnopolskiej I ligi. Drużyna zajmuje w tym sezonie 11 miejsce, a w jej składzie występuje 4 wychowanków MCKiS. Trenerem drużyny jest Tomasz Jędros.

Marta Trebert, Agnieszka Lipka, Dominika Zajkowska, Paulina Michalak, Karolina Kuryło, Katarzyna Gołąbek, Katarzyna Stolarczyk, Klaudia Gibas, Kamila Colik, Agnieszka Spratek, Barbara Tojka, Ewa Krupa - II Liga siatkówka kobiet – drużyna od sześciu sezonów (z roczną przerwą) uczestniczy w rozgrywkach ogólnopolskiej II ligi. Obecnie zespół zajmuje 6 miejsce w tabeli, a w jego składzie grają 3 wychowanki MCKiS. Trenerem jest Mariusz Łoziński.

Mateusz Wojtowicz, Igor Walczykowski, Władysław Olszowski, Krzysztof Fitrzyk, Mateusz Jędryczka, Dawid Kuryło, Marcin Mizera, Tomasz Matusik, Piotr Gruszowski, Łukasz Warchoł, Piotr Dworecki, Michał Łoziński, Michał Lipiarz, Kacper Smoliński - II Liga siatkówka mężczyzn – zespół w 2013 roku spadł z I ligi i obecnie uczestniczy w rozgrywkach ogólnopolskiej II ligi, zajmując w rundzie zasadniczej 3 miejsce. W drużynie gra 12 wychowanków MCKiS. Trenerem zespołu jest Jacek Sowa.

Robert StudziżbaPodnoszenie ciężarów – zawodnik Ogniska TKKF „Apollo” - zajął I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

Dawid WaloskiLekkoatletyka – zawodnik KS Energetyk - zajął I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegu na 1500 m.

Patrycja Włodarczyk Lekkoatletyka – zawodniczka Jaworznickiego Klubu Lekkoatletycznego „Jawor” - zajęła II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Maratonie.

Ewa BiałasBoks – zawodniczka KS Energetyk - zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w boksie (trener Robert Gortat – wielokrotny medalista mistrzostw Polski) .

Krystian KuśBoks – zawodnik KS Energetyk zajął III Miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Boksie (trener Robert Gortat – wielokrotny medalista mistrzostw Polski).

Dominik CieślikBoks – zawodnik Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team zajął II Miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Boksie (trener Arkadiusz Małek).

Przemysław OlejBoks – zawodnik Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team zajął V Miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Boksie (trener Arkadiusz Małek).