Sportowy weekend!

6 lutego 2014, 13:30

Sympatycy i kibice sportu w naszym mieście będą mieli w najbliższych dniach sporo okazji do wsparcia jaworznickich zespołów. Co prawda nie zobaczymy w tym tygodniu na własnym parkiecie II-ligowych zespołów siatkarskich, jednak na lokalnych halach odbędą się aż trzy spotkania w ramach rozgrywek młodzieżowych, a sportowy "maraton" zakończą I-ligowi koszykarze Termo-rexu MCKiS.

Po feriach rozgrywki wznowiły wszystkie sekcje młodzieżowe MCKiS i w najbliższych dniach można będzie obejrzeć spotkania właśnie z udziałem młodych jaworznickich sportowców, zdobywających swoje pierwsze "szlify" w sekcjach siatkarskich i koszykarskich. Z pewnością wparcie kibiców będzie dla nich dodatkowym atutem i wydatnie pomoże im w sportowej walce z najbliższymi rywalami.

Sportowy weekend rozpocznie się już w piątek - 7 lutego, kiedy to w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym, o godzinie 16.00 mecz siatkarski w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej rozegra drugi zespół kadetów MCKiS. Podopieczni trenera Pawła Lisowskiego rywalizują o miejsca 13-16 i w najbliższy piątek spotkają się z zamykającym tabelę - SMUKSem Orzesze. W pierwszej rywalizacji tych drużyn w Orzeszu górą byli jaworznianie (pewna wygrana 3:0), więc również teraz liczymy na powtórkę wyniku i efektowne zwycięstwo MCKiS.

Dzień później - w sobotę 8 lutego - najpierw, ponownie w hali sportowej na Osiedlu Stałym, od godziny 10.00 swoje mecze w Ligowym Turnieju siatkówki rozgrywać będą młodzicy MCKiS I. Podopieczni trenera Jacka Sowy w rywalizacji o miejsca 5-8 powalczą w swojej grupie z drużynami: MOSM Tychy, MKS Banimex Będzin oraz z SK Górnikiem Radlin. W najbliższym turnieju w Jaworznie zobaczymy dwie pierwsze z wymienionych wyżej ekip, ponieważ zespół z Radlina w sobotę pauzuje.

Z kolei o godzinie 11.00 w hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w Centrum rozpocznie się Ligowy Turniej Minikoszykówki Chłopców rocznika 2002 i młodszych. Podopieczni trenera Dawida Grochowskiego w tym dniu walczyć będą z rówieśnikami z Gliwic (GTK) oraz Zabrza (MKS). Czwartą ekipą obecną na zawodach w Jaworznie będzie MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz inauguracyjny w sobotę o godz. 11.00 rozegrają zespoły z Dąbrowy oraz Zabrza, natomiast MCKiS pojawi się na parkiecie o godzinie 12.00 i zagra dwa spotkania z rzędu - najpierw z GTK Gliwice, a później z MKSem Zabrze. Na koniec w ostatnim meczu około godziny 14.15 MKS Dąbrowa Górnicza powalczy z gliwickim GTKiem.

Na koniec - po turnieju minikoszykówki - w hali w Centrum odbędzie się mecz naszych seniorów. Zajmujący obecnie 10 miejsce w tabeli koszykarze I ligi MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno staną przed niesamowicie trudnym zadaniem i w meczu XIX kolejki podejmować będą w roli gospodarza bezdyskusyjnego lidera rozgrywek, głównego faworyta do wygrania ligi - Polski Cukier SIDEn Toruń. Zespół z Torunia świetnie prezentuje się w obecnym sezonie i doskonale radzi sobie z presją ciążącą na faworytach (do tej pory przegrywając jedynie raz , a notując aż siedemnaście wygranych). W składzie gości roi się od znakomitych, doświadczonych zawodników, którzy występowali przez wiele sezonów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Będzie to także okazja do ponownej wizyty w naszej hali sportowej i sentymentalnego powrotu do Jaworzna byłego zawodnika oraz długoletniego szkoleniowca naszej drużyny Marcina Lichtańskiego, który właśnie od tego sezonu pracuje z ekipą Polskiego Cukru, będąc asystentem trenera Grzegorza Sowińskiego. W pierwszym meczu w Toruniu przegraliśmy wysoko 54:99, ale teraz w sobotni wieczór liczymy na ciekawszą, bardziej wyrównaną rywalizację. Nasz zespół w wielu spotkaniach pokazał niesamowity charakter i z pewnością nie odda bardzo potrzebnych punktów bez walki i serca.

Zapraszamy na wszystkie spotkania i zachęcamy do aktywnego wspierania naszych sportowców! Z kalendarium wszystkich najbliższych jaworznickich imprez można zapoznać się w zakładce - KALENDARIUM.