10. Memoriał Mirosława Stadlera

11 lutego 2014, 10:41

Dużymi krokami zbliża się jubileuszowa - 10. edycja Memoriału Mirosława Stadlera. Zawody ku czci tego znakomitego piłkarza, trenera i wychowawcy młodzieży odbędą się w sobotę - 15 lutego w hali widowisko-sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Tradycyjnie podczas imprezy poznamy także laureatów plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Jaworzna 2013 roku.

W tegorocznej edycji Memoriału zobaczymy osiem drużyn. Wśród nich wystąpią jaworznickie teamy reprezentujące ligowe zespoły z dużych boisk - JSP "Szczakowianka", LKS "Zgoda" Byczyna, LKS "Ciężkowianka" i KS "Górnik", futsalowe teamy - KS "Energetyk" i Victoria, goście z Chrzanowa - "Zryw" Kąty oraz triumfator dwóch ostatnich finałów "Salos". Turniej zostanie rozegrany w dwóch grupach eliminacyjnych systemem "każdy z każdym". Drużyny, które zajmą w eliminacjach 1 i 2 miejsce w swojej grupie awansują do półfinałów.

W ubiegłym roku rywalizację w grupie wygrała "Zgoda" Byczyna, jednak w finale reprezentujący Ligę Salezjańską "Salos" zagrał mądrzej taktycznie i pokonał swych rywali 4-0. Niemal identyczny scenariusz był także dwa lata temu. Wtedy najlepsza w pojedynkach grupowych była "Szczakowianka", która w finale, po dwóch bramkach Jaromina oraz jednej Dryji, uległa Salosowi 3:0.

Rozpoczęcie gier zaplanowano na godz. 15.00, natomiast oficjalna ceremonia otwarcia turnieju odbędzie się ok. godz. 16.00. Mecz o trzecie miejsce turnieju zaplanowano na godz. 19.25 natomiast wielki finał rozegrany będzie ok. godz. 19.50. Tradycyjnie podczas Memoriału rozstrzygnięty zostanie Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Jaworzna 2012 roku (ok. godziny 18.00).

Wstęp na imprezę - 5 zł bilet normalny, 2 zł bilet ulgowy (młodzież ucząca się).

Terminarz turnieju można znaleźć tutaj.

Zwycięzcy poprzednich edycji Memoriału:

I - Górnik (2005) po wygranej w finale ze Szczakowianką 2:1
II - Szczakowianka (2006) wygrana w finale z MKS Podłęże 6:0
III - Szczakowianka (2007) wygrana w finale z Ciężkowianką 5:1
IV - Zgoda (2008) wygrana w finale ze Szczakowianką 2:1
V - Górnik (2009) wygrana w finale ze Zgodą w rzutach karnych 3:1 ( w normalnym czasie gry 1-1)
VI - Zgoda (2010) wygrana w finale z Ciężkowianką 3-2 ( w normalnym czasie gry 2:2)
VII - Szczakowianka (2011) wygrana w finale z KS Energetyk 2:1
VIII - Salos (2012) wygrana w finale ze Szczakowianką 3-0