Ponad 800 tys. zł dla klubów sportowych

14 marca 2014, 10:04

Wzorem ubiegłych lat Prezydent Miasta wspiera rozwój sportu w Jaworznie. Siedemnaście klubów, które będą w tym roku realizowały sportowe projekty, w różnych dyscyplinach, otrzymało w sumie prawie 810 tys. zł dofinansowania. W środę - 12 marca - podpisywane były umowy z przedstawicielami jaworznickich klubów.

Warunkiem ubiegania się przez kluby sportowe o dotację było zrzeszenie w swoich strukturach zawodników uprawiających określoną dyscyplinę sportową i posiadających licencję zawodnika wydaną przez uprawniony do tego polski związek sportowy, kartę zgłoszenia lub inny dokument uprawniający do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym.

- Najbardziej pożądane były projekty, których realizacja wpłynie na poprawę warunków uprawiania sportu przez zawodników jaworznickich klubów sportowych oraz osiąganie przez nich wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie regionalnym, krajowym i międzynarodowym - tłumaczy Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Ważne było dla nas także żeby dotacja zwiększała dostępność społeczności lokalnej do działalności sportowej prowadzonej przez dany klub.

Dofinansowanie może być przeznaczone w szczególności na:

• realizację programów szkolenia sportowego,
  • zakup sprzętu sportowego,
  • pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach,
  • pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego,
  • sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Wśród klubów, które otrzymały dotacje znalazły się:

• KS "GÓRNIK" w Jaworznie - "Otwarci na sport"
  • JSP "Szczakowianka" - "Przygotowanie i udział w rozgrywkach ligowych - „Szczakowianka 2014 - sportowa energia”
  • LKS "Zgoda Byczyna" - "Zgoda to zdrowie"
  • LKS "Ciężkowianka" - "Piłkarski poker"
  • KWW "Partner 2" Jaworzno - "Ju-Jutsu: trening czyni mistrzem"
  • KS Energetyk - "Przez uprawianie sportu do mistrzostwa"
  • JKB "Jawor" Team - "Boks jako sport który uczy, pomaga i wychowuje"
  • Klub Karate "Kyokushinkai" Jaworzno - "Kyokushin Karate - sportowa energia Jaworzna 2014 r."
  • Klub Nart Wodnych Jaworzno - "Narty Wodne 2014 - profesjonalizm i wyczyn"
  • Polska Federacja Ju Jitsu i Kobudo - "Ju-Jitsu - od dziecka do mistrza"
  • JKL "JAWOR" - "Z Jaworzna do Rio de Janeiro 2016 - rok 2014"
  • Polska Organizacja Jiujutsu - "Rozwój sportów walki w Jaworznie"