Tour de Pologne przejedzie przez Jaworzno

4 kwietnia 2014, 13:48

Znakomita wiadomość dla fanów i amatorów kolarstwa! Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja inaugurujaca 71. Tour de Pologne. Wśród miast przez które przebiegać będzie trasa tegorocznego wyścigu jest także... Jaworzno!

Największe kolarskie wydarzenie w Polsce rozpocznie się 3 sierpnia w Gdańsku - kolarze wyruszą spod bram Stoczni. Kolejno przejadą przez Bydgoszcz, Toruń, Warszawę, Kielce, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zakopane, Štrbské Pleso (Słowacja), Bukowinę i Kraków.

- Po kilku latach przerwy wracamy na północ kraju. Wystartujemy z Gdańska, miasta które jest niezwykle ważne ze względu na swoją historię, a także polityczne tło. Nie chodzi nam jedynie o kolarstwo. Tour de Pologne zawsze był czymś więcej, dlatego staramy się pokazywać dzięki niemu także naszą polską historię i tradycję - wyjaśniał podczas konferencji Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Podczas czwartego dnia zmagań, 6 sierpnia najznakomitsi cykliści światowej klasy przejadą przez Jaworzno. Do naszego miasta wjadą od strony Bukowna, następnie przejadą przez Szczakową, Górę Piasku i Warpie aż do rynku w centrum. W Jaworznie zlokalizowana będzie także premia lotna. W tym etapie kolarze pokonają łącznie 236 kilometrów.

ETAPY WYŚCIGU 2014 TOUR DE POLOGNE:

• - niedziela, 3 sierpnia - Etap I, Gdańsk - Bydgoszcz, 226 km
  • - poniedziałek, 4 sierpnia- Etap II, Toruń - Warszawa, 234 km
  • - wtorek, 5 sierpnia - Etap III, Kielce - Rzeszów, 180 km
  • - środa, 6 sierpnia - Etap IV, Tarnów Gemini Park - Katowice, 232 km
  • - czwartek, 7 sierpnia - Etap V,  Zakopane - Štrbské Pleso (Słowacja), 178 km
  • - piątek, 8 sierpnia - Etap VI, BUKOVINA Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska, 180 km
  • - sobota, 9 sierpnia - Etap VII, Kraków - Kraków, 25 km (indywidualna jazda na czas)

Więcej informacji na www.tourdepologne.pl