Seminarium szkoleniowe o pogromcach komarów

8 maja 2014, 09:45

Jaworzno, jako jedno z nielicznych miast w kraju, już kilka lat temu dostrzegło problem niszczenia siedlisk jerzyków. Od 2008 roku Urząd Miejski podejmuje akcje, których celem jest edukacja mieszkańców, właścicieli i administratorów budynków prowadząca do wielostronnej świadomej ochrony tych ptaków, gniazdujących na terenie naszego miasta. Kolejną okazją do poszerzenia wiedzy na ten temat będzie bezpłatne seminarium szkoleniowe pn. "Gniazdowanie ptaków w budynkach a termomodernizacja".

Na spotkanie zaprasza Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, we współpracy z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Katowicach. Seminarium szkoleniowe pt. "Gniazdowanie ptaków w budynkach a termomodernizacja" odbędzie się w czwartek - 15 maja, o godzinie 10.00, w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi konieczność ochrony siedlisk lęgowych jerzyków (i innych ptaków) w trakcie planowania i wykonywania prac termomodernizacyjnych budynków mieszkalnych. Podczas szkolenia eksperci przedstawią najważniejsze problemy związane z ochroną siedlisk lęgowych ptaków gniazdujących w budynkach oraz procedury formalno-prawne z zakresu ochrony przyrody, obowiązujące podczas prowadzenia prac.

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy!