Bokserskie starcie znowu na remis

15 maja 2014, 16:23

Wciąż nie udało się rozstrzygnąć kwestii, czy lepsi są młodzi pięściarze z kraju Piastów czy z Zielonej Wyspy. Rewanżowy mecz Polska - Irlandia, który rozgrywany był w ramach IX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Roberta Kopytka, ponownie zakończył się remisem 12:12. Nikt jednak, kto obserwował pojedynki z trybun hali widowiskowo-sportowej MCKiS, nie może być zawiedziony - walki stały na znakomitym poziomie, a bokserzy obu ekip dali z siebie naprawdę wszystko.

W ramach turnieju kibice mogli obejrzeć 13 pojedynków - w tym jeden pokazowy - w kategoriach wagowych od 44 do 82 kg. W "lżejszych" walkach dużą przewagę udało się zbudować ekipie z Irlandii, która po sześciu walkach prowadziła 10:2. Końcówka należała jednak zdecydowanie do biało-czerwonej ekipy Jawor Team-u, która wygrała cztery ostatnie starcia, w tym jeden przez TKO. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem identycznym jak spotkanie rozgrywane w styczniu na wyspach - 12:12.

Pełna lista pojedynków w ramach meczu Polska - Irlandia:

• Dominik Harwankowski - Ronan Kelly - 0-3 (kat. 44kg)
  • Dawid Miziołek - Sean Purcell - 0:3 (kat. 53kg)
  • Konrad Wyciszkiewicz - Pierce Nash - 3:0 (kat. 54kg)
  • Mateusz Kuczowiec - Jakub Florczak - 0:3 (kat. 58kg)
  • Konrad Białas - James Cahell - 0:3 (kat. 60kg)
  • Mikołaj Humaj - Patrick Stouks - 0:3 (kat. 49kg)
  • Szymon Kajda - Daniel Hulahan - 2:1 (kat. 60kg)
  • Mateusz Jurkiewicz - Adam Gill - 1:2 (kat. 60kg)
  • Damian Mikuła - Morgan Berry - 3:0 (kat. 62kg)
  • Przemysław Olej - Conor Lispsett - 2:1 (kat. 62kg)
  • Miłosz Wodecki - Majki Volsh - TKO (kat. +81kg)