Motoserce 2014

19 maja 2014, 15:17

fot. © Andrey Armyagov - Fotolia.com

"Krew - darem życia" - pod takim hasłem Kongres Polskich Klubów Motocyklowych organizuje w tym roku VI edycję akcji promującej ideę krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu ponad 80 klubów motocyklowych z całej Polski do tej pory, w latach 2009 - 2013, udało się zebrać prawie 15.000 litrów krwi! Ta szczytna i rosnąca w siłę kampania już w najbliższą sobotę - 24 maja - zawita także do Jaworzna.

- Motoserce jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania - tłumaczą organizatorzy kampanii. - Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować ideę krwiodawstwa.

24 maja do kampanii motocyklistów i Polskiego Czerwonego Krzyża będą się mogli przyłączyć także wszyscy chętni jaworznianie. Już od godz. 10.00 na parkingu przed halą widowiskowo-sportowej będzie można w ramach akcji oddawać krew oraz wykonać podstawowe badania zdrowotne. Dla uczestników imprezy przygotowano także wiele dodatkowych atrakcji. Równo o godz. 13.00 ulicami miasta przejedzie parada motocykli, a przez cały dzień, równocześnie ze zbiórką krwi, odbywać się będą:

• pokazy ratownictwa medycznego,
  • pokazy ratownictwa drogowego,
  • konkursy dla dzieci,,
  • konkursy dla motocyklistów,
  • pokazy grupy militarnej ASG,
  • oraz występy zespołów rockowych.

- Nasza akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa - wyjaśniają członkowie Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. - Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej imprezie związanej z tematem krwiodawstwa.

O szczegółach kampanii można przeczytać na stronie www.motoserce.pl.

Relacje z imprez, które odbyły się już w tym roku w innych miastach można zobaczyć na profilu Motoserca na Facebooku.