Rajd Nordic Walking

6 września 2012, 00:37

Szykuje się nie lada wydarzenie dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. W sobotę 6 października na terenie parku Lotników Polskich w osiedlu Stałym odbędzie się pierwszy jaworznicki rajd nordic walking.

Zgodnie z planem mieszkańcy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania dystans 6 kilometrów. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- Wśród mieszkańców naszego miasta nordic walking cieszy się ogromną popularnością, choć zdecydowana większość osób maszeruje w pojedynkę lub co najwyżej w kilkuosobowych grupach – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, pomysłodawca rajdu. - Stąd też propozycja, aby zorganizować ogólnomiejski rajd, propagując przy tym – przy współpracy z Zespołem Lecznictwa Otwartego - zdrowy tryb życia.

I Jaworznicki Rajd Nordic Walking odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 11:30 na terenie parku Lotników Polskich (Osiedle Stałe). Już od 10 września na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu (www.sokol.jaw.pl) wszyscy zainteresowani udziałem w rajdzie będą mogli zgłosić swoje uczestnictwo. Na pierwszych 50 osób czekać będzie niespodzianka -  50 kompletów kijków do Nordic Walking, ufundowanych przez Zespół Lecznictwa Otwartego. Szczęśliwcy będą mogli je odebrać w dniu imprezy, przed rozpoczęciem rajdu w Biurze Zawodów. Każda osoba, która dokona zgłoszenia drogą internetową otrzyma medal, a wszystkim pozostałym zawodnikom wręczone zostaną certyfikaty uczestnictwa.

Dodatkową atrakcją zarówno dla uczestników jak i tych, którzy przyjdą kibicować ich poczynaniom będą stoiska, gdzie mieszkańcy będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom poziomu cholesterolu, glikemii, ciśnienia krwi, wagi, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Swoje stoisko będzie miał także Zespół Lecznictwa Otwartego, gdzie będzie można uzyskać porady odnośnie zdrowego trybu życia i właściwej diety.