Marsz z kijami coraz bliżej

16 czerwca 2014, 12:10

Już w najbliższy weekend - 21 czerwca - wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery, w ramach III edycji Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął prawie 200 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie tegorocznej imprezy potrwają jeszcze tylko do wtorku - 17 czerwca.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli  pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Kolejną innowacją będzie miejsce startu i mety marszu, gdyż w tym roku trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody Geosfery. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- To nie kolejność na mecie będzie najważniejsza podczas naszej imprezy. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu - podkreśla prezydent Dariusz Starzycki. - Chcielibyśmy żeby na starcie rajdu stanęły nie tylko osoby na co dzień trenujące "spacer z kijami", ale także ci, którzy przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. A należy zaznaczyć, że nordic walking to zdecydowanie sport dla każdego - bez względu na płeć i wiek, tym bardziej, że nie obciąża on stawów, nie jest urazowy i nie wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu.

Dodatkową atrakcją III Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, zarówno dla uczestników jak i tych, którzy przyjdą kibicować ich poczynaniom, będą stoiska, gdzie bezpłatnie będzie można wykonać badania m.in. poziomu cholesterolu, glikemii, ciśnienia krwi, wagi, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Dla zawodników biorących udział w marszu przewidziano także konkursy z atrakcyjnymi upominkami.

Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do rajdu mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie www.mckis.jaw.pl. Każdy kto zgłosi się do imprezy w wyznaczonym przez organizatorów czasie i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają dyplom ukończenia.

Pamiętajmy, że rajd ma charakter rekreacyjny, dlatego pomiar czasu nie będzie wykonywany ponadto wszelkie objawy złego samopoczucia powinny zostać zgłaszane organizatorom. Wszyscy uczestnicy wspólnego "spaceru z kijkami" powinni pojawić się na starcie zaopatrzeni w odpowiedni strój sportowy (dostosowany do warunków pogodowych), wygodne obuwie oraz przede wszystkim kijki do Nordic Walking.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9.30 do godziny 10.45 - wszyscy, którzy nie zdąża zapisać się za pośrednictwem witryny internetowej, będą mieli wtedy ostatnią szansę na zgłoszenie się do startu w zawodach. Start Rajdu zaplanowano na godzinę 11.00.