II Regaty Kajakowe na Sosinie

4 września 2014, 11:31

Ostatni weekend września nad zalewem Sosina będzie obfitował w wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Oprócz drugiej edycji charytatywnej imprezy pod nazwą "Rolkuj po nadzieję", w sobotę - 27 września - na obiekcie odbędą się także II Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zawody organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie odbędą się w pięciu kategoriach. Osady klasyfikowane będą w K1 kobiet i mężczyzn, K2 kobiet i mężczyzn oraz K2 mikst. W zmaganiach podstawowych zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, natomiast amatorzy będa także mogli zmierzyć się w ramach mini-regat na odcinku 600 m.

Do regat można zapisywać się drogą elektroniczną, do 24 września, za pośrednictwem formularza on-line. A dokładne zasady imprezy znajdują się w regulaminie.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker. Start wspólny do wyścigu głównego zaplanowano na godzinę 12.00. Trasę regat można zobaczyć na rysunku poniżej. W związku z tym, że organizator zapewnia jedynie 10 kajaków (o przydziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń elektronicznych) zawodnicy powinni pamiętać, żeby zabrać ze sobą własny sprzęt sportowy.

W roku ubiegłym zawody zgromadziły na starcie 30 zawodników i zawodniczek z Jaworzna, Bielska Białej, Rybnika, Czeladzi, Katowic, Łodzi, Sosnowca i Jejkowic. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze wyższą frekwencje i większe zainteresowanie zawodami kibiców.

Dodatkowe informacje na temat regat można uzyskać w MCKiS, pod numerem telefonu 32 745 10 30 (wew.80) lub droga mailową, pod adresem: robert.dlugosz@mckis.jaw.pl.