Kajakarskie zmagania

29 września 2014, 10:10

Sukcesem okazały się II Regaty Kajakowe, które odbyły się 27 września na jaworznickiej Sosinie. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna. Podczas wydarzenia zostały również wręczone puchary za osiągnięcia w Drużynowych Zawodach Wędkarskich o "Puchar Trójkąta Trzech Cesarzy”.

Zawody organizowane przez Urząd Miejski i Miejskie Centrum Kultury i Sportu odbyły się w pięciu kategoriach. Osady klasyfikowane były w K1 kobiet i mężczyzn, K2 kobiet i mężczyzn oraz K2 mikst. W zmaganiach zawodnicy mieli do pokonania dystans ok. 6 km.

- Bardzo cieszymy się, że impreza gromadzi coraz więcej mieszkańców i osób spoza naszego miasta - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna, Tadeusz Kaczmarek. - To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i kolejne wydarzenie, które budzi Sosinę do życia.

Zawody zgromadziły na starcie kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Jaworzna, Halinowa, Czeladzi i Sosnowca.

A oto wyniki II Regat Kajakowych:

Kat. K1 Mężczyzn:
1. Adrian Łapiński (Halinów)
2. Piotr Tylikowski (Czeladź)
3. Sławomir Ziętara (Jaworzno)

Kat. K2 Kobiet:
1. Magdalena Tylikowska/Małgorzata Tylikowska (Czeladź)

Kat. K2 Mężczyzn:
1. Jacek Sowa/Grzegorz Gębski (Jaworzno)
2. Grzegorz Stano/Tadeusz Kaczmarek (Jaworzno)
3. Tadeusz Dębecki/Jerzy Wysogląd (Jaworzno)

Kat. Miksty: