6. Rajd Niepodległości

3 listopada 2014, 14:22

Po sukcesie poprzednich edycji Rajdu Niepodległości, jego organizatorzy postanowili w tym roku zorganizować kolejną odsłonę sportowych zmagań kierowców. 11 listopada rywalizacje rajdowców będzie mogła podziwiać szeroka rzesza fanów sportów motorowych, gdyż zmagania będą się tradycyjnie odbywać w aż trzech miastach, należących do tzw. "Trójkąta Trzech Cesarzy".

Zawodnicy, którzy wystartują w rajdzie, będą mieli do pokonania 3 próby sportowe, zlokalizowane w Jaworznie, Mysłowicach i Sosnowcu. Załogi będą musiały każdy OS pokonać dwukrotnie i w sumie będą miały do przejechania 9,6 km. Baza zawodów zlokalizowana będzie w tym roku w Sosnowcu i tu też zaplanowano start i metę rajdu.

Automobilklub Silesia przewidział 7 klas, w których będą się zmagać rajdowcy:

• K 126p, Klasa markowa, Fiat 126p, poj. 650 – 652 cm3
  • K CR, Klasa markowa, Fiat Cc i Sc do poj. 1242 cm3
  • K 1, do 1400 cm3 włącznie,
  • K 2, powyżej 1400 cm3 i do 1600 cm3 włącznie,
  • K 3, powyżej 1600 cm3 i do 2000 cm3 włącznie,
  • K 4, powyżej 2000 cm3
  • K Gość, Zawodnicy z licencją kierowcy sportów samochodowych

Za pierwsze trzy miejsca w każdej z klas i w klasyfikacji generalnej przewidziano puchary dla kierowcy i pilota, a dodatkowo - dla najlepszych trzech załóg na odcinkach w Mysłowicach i Jaworznie - Prezydenci Miast ufundowali dodatkowe puchary i nagrody. Wiele atrakcyjnych nagród przygotowali także partnerzy zawodów.

Więcej informacji oraz pełny regulamin 6. Rajdu Niepodległości można znaleźć na stronie zawodów - http://aksilesia.org.

Bieżące informacje można także śledzić na facebookowym fanpagu imprezy - www.facebook.com/6rajdniepodleglosci.