Jaworznianie pokonali Anglików (fotogaleria)

25 listopada 2014, 15:03

Krew, pot i łzy, kontrowersyjne decyzje sędziowskie oraz nokauty! To wszystko mogli oglądać kibice pięściarstwa, którzy licznie zgromadzili się w ubiegłą niedzielę, na hali widowiskowo-sportowej MCKiS, by kibicować zawodnikom JaworTeamu. Reprezentanci jaworznickiej drużyny zmierzyli się z ekipą z Manchesteru i po niezwykle emocjonujących pojedynkach pokonali Anglików 10:8.

Fani boksu mogli w niedziele obejrzeć aż 9 pojedynków, w tym jeden pokazowy chłopców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pięściarstwem. Podczas gali, rękawice skrzyżowały także panie, a dwa pojedynki, w najwyższych kategoriach wagowych, toczone były bez kasków ochronnych, jak na zawodowych ringach. Ponadto w przerwach między kolejnymi walkami, swoje umiejętności prezentowały gimnastyczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dąb 19" Katowice oraz z Gimnazjum nr 11.

W starciu z Anglikami, zawodnicy JaworTeamu nie mieli łatwego zadania. W większości kategorii wagowych, reprezentanci Manchesteru mieli przewagę fizyczną nad jaworznianami, co - przy zbliżonych umiejętnościach bokserskich - zdecydowanie podnosiło poprzeczkę gospodarzom. Nie zraziło to jednak oczywiście naszych zawodników, którzy we wszystkich pojedynkach dawali z siebie wszystko, wykazując niezwykłe zaangażowanie i wolę wygranej. Ostatecznie, po ośmiu punktowanych pojedynkach, obie drużyny miały na swoim koncie po cztery zwycięstwa, a o ostatecznym sukcesie JaworTeamu zadecydowała wygrana walkowerem, jaką odniósł Przemysław Olej.

Na zakończenie gali, statuetki wszystkim pięściarzom, a także puchary drużynowe wręczył, obecny na całych zawodach, Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na pojedynek rewanżowy, o którym już teraz rozmawiają trenerzy obu ekip.

Wyniki walk:

Krystian Tutaj – Joe McGuiness 0:3