Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Turniej Boccia już za nami

19 grudnia 2014, 13:28

W miniony wtorek, 16 grudnia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Jaworznie odbył się XII Integracyjny Turniej Boccia. W zawodach wzięły udział dzieci i młodzież z jaworznickich szkół i przedszkoli, a także osoby niepełnosprawne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zawodnicy biorący udział w turnieju zostali podzieleni na trzy kategorie: "Przedszkolaki", 'Początkujący' i "Zaawansowani". Ta pierwsza z kategorii była rozgrywana jako zawody indywidualne, a rywalizowało w niej  18 niepełnosprawnych dzieci.

Oto lista zwycięzców: pierwsze i drugie miejsce zajęli zawodnicy z Niepublicznego Przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych natomiast trzecie miejsce wywalczył zawodnik z Przedszkola Miejskiego nr 24 z oddziałami specjalnymi.

Kategorie: początkujący i zaawansowani była rozgrywana jako zawody drużynowe (drużyny 3-osobowe). W grupie Początkujących I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie, II miejsce drużyna z Gimnazjum nr 4 w Jaworznie, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaworznie.

W grupie dla zaawansowanych I miejsce wywalczyła drużyna z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Libiąża, II miejsce drużyna z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jaworznie, III miejsce drużyna z Gimnazjum nr 7 w Jaworznie.

W turnieju wzięło udział łącznie 85 zawodników, a cała rywalizacja przebiegła w koleżeńskiej rywalizacji. Zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy.

Turniej został zorganizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "RATOWNIK GÓRNICZY" w ramach  przedsięwzięcia pod nazwą "Sport dla wszystkich - od przedszkola do seniora”. W organizację zawodów włączyli się także Harcerze z Jaworznickiego Hufca.

Inicjatywę wsparło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a jej dofinansowanie pochodzi ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Ponadto partnerami akcji byli: Urząd Miejski w Jaworznie oraz jaworznicki  MCKiS.