Sportowa sobota

9 stycznia 2015, 12:04

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety powracają wszystkie II-ligowe zespoły MCKiS-u. Bardzo ważny mecz rozegrają koszykarze, którzy stoczą bezpośredni pojedynek o trzecie miejsce w tabeli. Z kolei na arenach siatkarskich powinno być nieco spokojniej, ponieważ zarówno panie, jak i panowie gościć będą u siebie najsłabsze zespoły w swoich grupach. Nie zmienia to faktu, że wszystkie drużyny liczą na gorący doping kibiców.

W 17 kolejce ligowych zmagań II ligi grupy C, podopieczni trenera Macieja Golca, którzy obecnie zajmują 3 miejsce w tabeli, podejmować będą - w arcyważnym spotkaniu - czwartą drużynę naszej grupy - Albę Chorzów. Koszykarze z Chorzowa legitymują się bardzo dobrym bilansem 9 wygranych i 6 przegranych spotkań i zgromadzili do tej pory 24 punkty. Tyle samo punktów, ale nieznacznie lepszy bilans gier (10-4) jest w dorobku naszej ekipy, więc na pewno w sobotnim spotkaniu nie można wyraźnie wskazać faworyta, a mecz zapowiada się emocjonująco.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów w Chorzowie lepsi okazali się podopieczni trenera Rafała Sobeckiego, którzy pokonali MCKiS 75:62, więc z pewnością teraz będzie dla nas doskonała okazja do rewanżu. Zwycięzca meczu zapewni sobie doskonałą sytuację wyjściową i komfort psychiczny przed decydującą częścią I etapu zmagań ligowych i jednocześnie znacznie zwiększy szansę na zajęcie miejsca w pierwszej piątce, gwarantującego grę w II etapie o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej.

Meczem z Albą rozpoczynamy serię trzech występów we własnej hali, po meczu z chorzowianami zagramy kolejno: 15 stycznia w czwartek o godzinie 19.30 z Pogonią Ruda Śląska i później w sobotę 24 stycznia o godzinie 14.00 z rezerwami MKSu Dąbrowa Górnicza. Dobrym prognostykiem przed tymi meczami jest fakt, że MCKiS doskonale radzi sobie w obecnym sezonie na własnym parkiecie (przegrał tylko raz z AZS AWF Katowice), dlatego liczymy na dobrą i efektywną grę naszej drużyny i kolejne ligowe zwycięstwa.

W najbliższą sobotę rozgrywana też będzie trzynasta seria spotkań w ligach siatkarskich. Podopieczne Eugeniusza Mularskiego podejmować będą w hali na Osiedlu Stałym zespół MKS Sokół Radzionków, natomiast podopieczni Mariusza Łozińskiego gościć będą w hali widowiskowo-sportowej drużynę LKS Kłos Olkusz. Przeciwnicy naszych drużyn zajmują obecnie ostatnie miejsca w ligowych tabelach, Radzionków z dorobkiem zaledwie sześciu punktów a Olkusz z pięcioma oczkami.

Fanów sportu i sympatyków naszych drużyn zachęcamy, aby swoją obecnością oraz dopingiem wsparli naszych zawodników!

Mecz II ligi koszykówki mężczyzn

MCKiS Jaworzno - Alba Chorzów
Sobota - 10 stycznia - godzina 14.00
Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS, ul.Grunwaldzka 80 (Centrum)