Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Trzy medale młodych jaworznian

11 lutego 2015, 09:05

Około 150 zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju, wśród których znaleźli się reprezentanci Klubu Walki Wręcz „Partner 2” Jaworzno, brało udział w Pucharze Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu. W turnieju rozgrywanym pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu, które odbyły się 31 stycznia w Mysłowicach, nasi zawodnicy wywalczyli srebrny i dwa brązowe medale.

W konkurencji Fighting, w której zawodnicy stosują ciosy, kopnięcia, bloki, rzuty, trzymania, dźwignie i duszenia, a walka kończy się przed czasem po zdobyciu trzech ipponów w każdej fazie walki, jaworznicki klubu reprezentowało sześciu zawodników: Dawid Kajdy, Maciej Śliwa, Ewa Szadkowska, Patryk Urban, Alicja Kalina oraz Arkadiusz Małek.

W kategorii kobiet do 67kg bardzo dobrze spisała się Alicja Kalina, uczennica Gimnazjum nr 9 w Jaworznie, która w walkach eliminacyjnych skutecznie "rzucała" i zakładała trzymania w parterze, dochodząc do półfinału, przegrywając go nieznacznie z Sylwią Wierzbowską z Torunia. W walce o trzecie miejsce przed czasem pokonała Klaudie Chowaniec z Rybnika, zdobywając brązowy medal, pierwszy wywalczony w klasie juniorów.

W kategorii mężczyzn do 50kg znakomicie spisał się Patryk Urban, uczeń klasy wspinaczkowo-obronno-ruchowej Gimnazjum nr 3 w Jaworznie. Podczas walk eliminacyjnych znakomicie punktował ciosami i kopnięciami, po których skutecznie rzucał, docierając do półfinału, w którym na punkty pokonał Jakuba Niszwica z Bielska-Białej. W walce finałowej uległ na punkt Rafałowi Szymurze z Rybnika, zdobywając srebrny medal. Drugi brązowy medal Patryk wywalczył w kategorii do 55kg.

Trzech zawodników z Jaworzna dotarło do strefy medalowej zajmując: Ewa Szadkowska czwarte miejsce, Arkadiusz Małek i Dawid Kajdy piąte lokaty. Przy okazji głównego turnieju rozegrany został Otwarty Turniej Klasyfikacyjny Kadetów w Ju-jitsu, w którym Kinga Szulc, Aleksandra Masternak oraz Arkadiusz Małek zwyciężyli w swoich kategoriach. Dwa tygodnie wcześniej w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzieży w Judo, Aleksander Olszówka zdobył srebrny medal a Patryk Matusik, Kamil Gąsiorowski oraz Paweł Kozakiewicz brązowe medale.

- Cieszę się, że w pierwszych startach w 2015 roku zawodnicy Klubu Walki Wręcz „Partner 2” Jaworzno są w dobrej dyspozycji i zajmują wysokie lokaty - mówi trener Łukasz Proksa. - Mam nadzieję, że utrzymamy wysoką formę i dzięki ciężkiej pracy będziemy godnie reprezentować barwy Jaworzna w kolejnych startach w turniejach Ju-jitsu i Judo.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych medali w rywalizacji na matach całego kraju.