Przy SP 19 poswstanie sala gimnastyczna

31 marca 2015, 11:05

Końcem sierpnia 2016 roku zakończone zostaną prace związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 w Jeziorkach. Dzięki temu dzieci i młodzież z dzielnicy będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w kwietniu br. rozpoczną się pierwsze prace budowlane.

- Obecnie trwa postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy zadania, który do 31 sierpnia przyszłego roku odda do użytku salę sportową dla dzieci i młodzieży z Jeziorek - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Inwestycja jest kluczowym zadaniem w tej dzielnicy, którego rozpoczęcie realizacji planowaliśmy właśnie na 2015 rok.

Obiekt będzie posiadał nowe przyłącza, a na jego terenie zapewnionych zostanie 9 miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Będzie posiadał również nowoczesny system ogrzewania i przygotowania ciepłej wody poprzez pionowe pompy ciepła i baterie solarne.

- Sala gimnastyczna, łącznik i zaplecze szatniowo-sanitarne to jednokondygnacyjny budynek o zróżnicowanych wysokościach. Obiekt zostanie dobudowany do budynku Szkoły Podstawowej i funkcjonalnie z nią połączony - tłumaczy Grzegorz Cyran z Wydziału Inwestycji Miejskich. - Budynek na rzucie poziomym ma kształt zbliżony do prostokąta o wym. 27,93 x 32,95 m i składa się z dwóch części - sali gimnastycznej opracowanej w technologii szkieletowej oraz parterowego zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Wokół sali powstanie nowe boisko trawiaste, wyremontowane zostanie również istniejące ogrodzenie.

- Sala gimnastyczna zapewni 60 miejsc siedzących oraz zostanie wyposażona w niezbędne urządzenia sportowe. W łączniku szkoły powstanie natomiast nowy węzeł jadalniany z możliwością przygotowywania posiłków na miejscu - dodaje Grzegorz Cyran.

Finalnym etapem prac będzie wykonanie początkowej fazy termomodernizacji istniejącego budynku szkoły z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, co pozwoli na możliwość uzyskania zewnętrznych środków.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 31 sierpnia 2016 roku. Dokumentację budowlano-wykonawczą opracowała Pracownia Projektowa "PIK" S.C. Anna i Maciej Pindur z siedzibą w Żorach.