Seminarium dot. ochrony jerzyków

23 kwietnia 2015, 08:51

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa we współpracy z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium szkoleniowe pt. "Gniazdowanie ptaków w budynkach a termomodernizacje". Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 maja 2015 r. o godzinie 9.00  w sali obrad Urzędu Miejskiego.

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi na ochronę siedlisk lęgowych jerzyków i innych ptaków podczas prac termomodernizacyjnych budynków mieszkalnych. Podczas szkolenia eksperci przedstawią najważniejsze problemy związane z ochroną siedlisk lęgowych ptaków gniazdujących w budynkach oraz procedury formalno-prawne z zakresu ochrony przyrody obowiązujące podczas prowadzenia prac.