Joga do końca roku

4 października 2012, 15:39

W odpowiedzi na apel mieszkańców, popularne zajęcia "Jogi na trawie" przeniosą się z parku na salę w domu kultury i będą kontynuowane niemal do końca roku. Podobnie jak w sezonie letnim, ćwiczyć będzie można w każdą niedzielę w godz. 11.00-13.00. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 7 października.

Zajęcia jogi, jakie odbywały się od czerwca do września w Parku Lotników na Osiedlu Stałym, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Po zakończeniu wspólnych ćwiczeń wierni fani tej "dyscypliny" zwrócili się do prezydenta Starzyckiego z prośbą o kontynuację akcji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników bezpłatnych zajęć, miasto przedłużyło program do 16 grudnia.

Przypominamy, że zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które praktykują jogę na co dzień, jak i dla tych, którzy dopiero chcą sprawdzić, czy ten rodzaj aktywności fizycznej jest dla nich odpowiedni. Nad techniką wykonywanych ćwiczeń czuwa wykwalifikowany instruktor, który służy pomocą zarówno początkującym, jak i zaawansowanym uczestnikom. Proponowana nauka prawidłowego oddychania, rozluźniania mięśni i świadomego ćwiczenia wpływa nie tylko na odprężenie psychiczne, ale także poprawia kondycję i sprawność fizyczną.

W sezonie jesiennym bezpłatne zajęcia jogi będą kontynuowane od 7 października do 16 grudnia, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 2, w każdą niedzielę od godz. 11.00 do 13.00. Wszyscy zainteresowani udziałem w ćwiczeniach powinni zabrać ze sobą maty lub koce oraz wygodny strój.