Kajakowe regaty młodzieży (fotogaleria)

12 czerwca 2015, 13:28

Jaworznicki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy już po raz siódmy zorganizował Regaty Kajakowe o Puchar Prezydenta Miasta. Na Sosinie spotkali się uczniowie z Jaworzna oraz z zaprzyjaźnionych szkół spoza terenu naszego miasta. Puchary najlepszym osadom wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Dyrektor SOSW, Jerzy Tomczyk jak zwykle przypomniał uczniom postawę patrona ośrodka - Jana Pawła II, który często podkreślał wielką rolę sportu w życiu człowieka. Ojciec Święte zresztą sam, już od czasów młodości, był aktywnym sportowcem, a jako student uprawiał różne dyscypliny, w tym swoją ulubioną - spływy kajakowe.

Regaty, które odbyły się w piątek - 12 czerwca, rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a każda osada składała się z dwóch zawodników - ucznia i opiekuna. Jak zawsze, dla wszystkich uczestników i gości regat, organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek, a nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Długoszyn.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek