Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Mini wyścig kolarski dla najmłodszych

15 czerwca 2015, 10:29

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W czwartek - 2 lipca - przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. W związku z tym, że impreza jest zaliczana do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga oraz kontynentalnego UCI Europe Tour i startują w niej zarówno polskie grupy kolarskie, jak i zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams, można się u nas spodziewać prawdziwej elity zawodowców na dwóch kółkach. Imprezie towarzyszyć będzie 7. Mini Wyścig "Solidarności".

Peleton wjedzie do Jaworzna z Imielina i kierować się będzie na Rynek. W tym roku kolarze przejadą ulicami: Celników, Sulińskiego, Chopina, Partyki, Matejki, Jana Pawła II, Olszewskiego, Grunwaldzką przez rondo "Solidarności", Pocztową, Rynek, Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, Św. Wojciecha, Podwale, 11 Listopada, Grunwaldzką, Kolejową przez Rondo "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", Grunwaldzką, Matejki, Jana Pawła II, Olszewskiego, Grunwaldzką przez rondo "Solidarności" oraz Pocztową, a meta 3. etapu zlokalizowana będzie na Rynku. W Śródmieściu zaplanowana została również pętla honorowa.

Po raz pierwszy w naszym mieście imprezie towarzyszyć będzie Mini Wyścig "Solidarności". W zmaganiach będą mogli wziąć udział mali rowerzyści w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci startować będą w czterech kategoriach wiekowych, na czterech różnych dystansach. Najmłodsi będą rywalizować na odcinku 200 m, zaś najstarsi będą mieli do pokonania 1,6 km.

Zgłoszenia do udziału w Mini Wyścigu będą przyjmowane w dniu imprezy w godz. 15:00-16:00 w namiocie Mini Wyścigu "Solidarności". Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16:10, a zakończy o godz. 17:20 ogłoszeniem wyników Wyścigu. Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie, a trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzyma nagrody rzeczowe.

Więcej informacji oraz regulamin i zgłoszenia on-line na www.wyscig.com.pl

***

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to nie jedyna w tym roku kolarska impreza w Jaworznie. Nasze miasto po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! 5 sierpnia najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście IV etap 72. wyścigu Tour de Pologne.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 2-8 sierpnia, a trasa wyścigu przebiegać będzie głównie po terenie województwa małopolskiego. W Jaworznie planowany jest start etapu IV, którego finisz będzie miał miejsce w Nowym Sączu. Z Jaworzna kolarze ruszą w kierunku Chrzanowa, a potem pokonają kolejno m.in. Wadowice, Myślenice, Zegartowice (rodzinną miejscowość zwycięzcy ostatniej edycji - Rafała Majki), Kasinę Wielką oraz Limanową. Przed samą metą na cyklistów będzie jeszcze czekać premia górska, po której odbędzie się finisz w centrum Nowego Sącza.

Więcej informacji już wkrótce.