Rajd Nordic Walking on-line

18 czerwca 2015, 08:59

Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery. Do udziału w IV edycji Rajdu Nordic Walking zapisało się już blisko 500 zawodników. Lista nie jest jednak zamknięta - wszyscy chętni mogą zapisać się jeszcze w dniu rajdu. Mieszkańcy, którzy nie mogą wziąć udziału w sportowych zmaganiach, będą mieli okazję obejrzeć imprezę on-line.

Transmisja "na żywo" będzie dostępna pod adresem https://youtu.be/srH96d3b2s4

Zawodnicy biorący udział w rajdzie będą mogli pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłym roku trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- To nie kolejność na mecie będzie najważniejsza podczas naszej imprezy. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu - podkreśla prezydent Dariusz Starzycki. - Chcemy, aby na starcie rajdu stanęły nie tylko osoby na co dzień trenujące "spacer z kijami", ale także ci, którzy przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. A należy zaznaczyć, że nordic walking to zdecydowanie sport dla każdego - bez względu na płeć i wiek, tym bardziej, że nie obciąża on stawów, nie jest urazowy i nie wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu.

Każdy kto już wcześniej zgłosił się do udziału w imprezie i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają dyplom ukończenia. Dla osób, które przyniosą medale z trzech poprzednich edycji rajdu - nagroda niespodzianka.