Stalowy Sokół 2015

11 sierpnia 2015, 11:50

fot. Fotolia.com

Po emocjach związanych z 72. Tour de Pologne, przed nami kolejna impreza, która na stałe wpisała się już w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych i co roku przyciąga do Jaworzna zawodników z różnych zakątków Polski. Już za niespełna dwa tygodnie - 22 sierpnia - nad zalewem Sosina odbędzie się 9. edycja triathlonowych zawodów pn. "Stalowy Sokół". Zapisy trwają tylko do końca tego tygodnia!

Tegoroczna edycja "Stalowego Sokoła”, nad która patronat objął TAURON Wytwarzanie S.A., tradycyjnie składa się z trzech konkurencji: 400 m pływania, 10 km rajdu na rowerze po drogach polnych i szutrowych oraz 3 km biegu crossowego. Obecnie na liście startowej znajduje się prawie 150 zawodników (na 260 możliwych miejsc), a wśród nich prawdziwi weterani, którzy nie opuścili dotąd żadnej edycji naszej imprezy. Nie zabraknie pewnie także osób, które po raz pierwszy będą chciały spróbować swoich sił, a także poczuć smak emocji i walki oraz radość po ukończeniu niełatwej przecież trasy. Wszyscy chcący wziąć udział w zawodach mogą się zapisywać do 14 sierpnia za pośrednictwem strony www.datasport.com.pl.

Zawody rozgrywane będą w następujących kategoriach wiekowych:

• I młodzik (rocznik 2000–2001) i młodziczka (rocznik 2000–2001),
  • II junior młodszy i junior (rocznik 1996–1999) i juniorka młodsza i juniorka (rocznik 1996–1999),
  • III młodzieżowiec i senior (rocznik 1975–1995) i młodzieżowiec i seniorka (rocznik 1975–1995),
  • IV weteran i starsi (1974 i starsi) i weteranka i starsze (1974 i starsi),
  • V open kobiety i mężczyźni - mieszkańcy Jaworzna.

Dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych (trzy pierwsze miejsca) Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotowało nagrody finansowe (kategorie II, III i IV) oraz rzeczowe (kat. I i V), a także puchary dla najlepszych jaworznian. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, a dodatkową atrakcją będą z pewnością medale, które otrzyma na mecie każdy zawodnik kończący jaworznicki triathlon. Nagrodą rzeczową uhonorowani będą również: najstarszy uczestnik oraz najlepsza zawodniczka z Jaworzna. Po imprezie każdy z uczestników będzie miał możliwość wydrukowania specjalnego pamiątkowego certyfikatu ukończenia zawodów, a także na podany w zgłoszeniu numer telefoniczny informację SMS o uzyskanym wyniku.

Triathlon staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową i cieszy się także coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W roku ubiegłym co prawda wystartowało tylko 8 mieszkańców Jaworzna, ale organizatorzy liczą, że w tym roku pojawi się ich dużo więcej. Amatorów pływania, jazdy na rowerze, a przede wszystkim biegania w Jaworznie z pewnością nie brakuje, więc udział w imprezie będzie doskonałą okazją tak do zabawy, jak również zadbania o swoją formę fizyczną w wakacje. Przede wszystkim jednak zawody można traktować jako jeszcze jedną z możliwości na sympatyczne i zdrowe spędzenie wolnego czasu. Emocje i sportowa rywalizacja gwarantowane, a satysfakcja z ukończenia zawodów dla startujących po raz pierwszy nieoceniona.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wypróbowania swoich sił w tej ekstremalnej dyscyplinie sportowej. Do udział zachęcamy nie tylko sportowców ale również kibiców, którzy swoją obecnością i dopingiem na pewno będą dużym wsparciem i radością dla zawodników walczących w kolejnej już edycji tej trudnej i emocjonującej dyscypliny.

Szczegółowy program oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie www.triathlon.mckis.jaw.pl.