Zagłosuj na GEOsferę!

24 sierpnia 2015, 10:19

Trwa XVI edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie. Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera ma szansę zostać Najlepszą Przestrzenią Publiczną 2015 roku w województwie śląskim. Głosowanie potrwa do końca wakacji.

Do konkursu zgłoszono łącznie 31 inwestycji zlokalizowanych na terenie 23 gmin województwa śląskiego. Projekt, który zyska najwięcej głosów, zostanie wyróżniony Nagrodą Internautów. Wyniki głosowania internautów nie mają jednak wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł.

Jaworzno może się już pochwalić obiektami uhonorowanymi tym zaszczytnym tytułem. W 2008 r. budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej został uznany za najlepszą przestrzeń publiczną w województwie śląskim, w kategorii architektura. Biblioteka wygrała wówczas także w prestiżowym głosowaniu internautów. Natomiast w ubiegłym roku internauci docenili odnowiony jaworznicki rynek i uznali go za Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2014 roku w województwie śląskim. W internetowym głosowaniu centralny plac miasta uzyskał ponad 9,6 tys. punktów.

O tym, który z projektów zyska tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2015 dowiemy się na przełomie października i listopada podczas Śląskich Dni Architektury.

Więcej informacji o konkursie na www.slaskie.pl

Więcej o projekcie GEOsfera.