Stalowy Sokół 2015 rozstrzygnięty

27 sierpnia 2015, 07:00

W minioną sobotę, 22 sierpnia na terenie OWR Sosina odbyła się dziewiąta edycja Jaworznickiego Triathlonu "Stalowy Sokół". Ta coraz dynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa - od czasu olimpiady w Sydney - znajduje się w programie igrzysk olimpijskich. Zawodnicy, by dotrzeć do mety musieli najpierw przepłynąć 400 metrów po Zalewie Sosina, przejechać rowerem leśnymi szlakami dystans 10 km (od Sosiny w kierunku Ciężkowic i z powrotem), zaś na końcu czekał na nich wyczerpujący bieg crossowy na dystansie 3 km z metą na polu namiotowym.

Zawody przeprowadzono w następujących kategoriach: I - młodzik/młodziczka, II - junior młodszy i junior/juniorka młodsza i juniorka, III młodzieżowiec i senior/ młodzieżowiec i seniorka i IV - weteran i starsi/weteranka i starsze. Dodatkową kategorią OPEN objęci byli zawodnicy mieszkający w Jaworznie.

Na starcie stanęło 216 uczestników z całej Polski, a nawet z zagranicy. Przybyło kilku Mistrzów Polski oraz silne reprezentacje czołowych klubów triathlonowych w kraju. Nie zabrakło również amatorów oraz mieszkańców Jaworzna. Rywalizowano w czterech seriach.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

• Młodzicy
  1. Janina Malska - Krzeszowice
  2. Krystyna Sitko - Kraków
  3. Barbara Czichy - Tarnowskie Góry

Najlepszymi jaworznianami okazali się Marzena Piech wśród kobiet oraz Mariusz Drabiński w kategorii Jaworzno OPEN, zaś najstarszym uczestnikiem był tyszanin Roman Blimke. Każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy medal. Około godziny 15.30 odbyła się dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród i dyplomów. Zwycięzcom nagrody wręczał m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusza Kaczmarek.

Organizatorem "Stalowego Sokoła" 2015" było jak co roku Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Po raz pierwszy strategicznym partnerem był TAURON Wytwarzanie S.A. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Wyniki zawodów dostępne są TUTAJ

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek