Za podwójną gardą

16 listopada 2015, 14:37

Srogą lekcję boksu otrzymali pięściarze jaworznickiego JaworTeam'u, którzy w niedzielę - 15 listopada - walczyli z zawodnikami z Rotterdam'u, w ramach meczu Polska - Holandia. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo porażki 10:4 wszystkie pojedynki były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie, a wolę walki gospodarzy mocno wzmagał gorący doping licznie zgromadzonych na hali MCKiS kibiców.

Fani boksu mogli w niedziele obejrzeć aż 11 pojedynków, w przerwach między którymi swoje umiejętności prezentowały gimnastyczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dąb 19" z Katowic. Zaczęło się od walki sparingowej młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pięściarstwem. Kolejne trzy pojedynki pięściarze JaworTeam'u stoczyli z lokalnymi rywalami z zaprzyjaźnionych klubów, gdyż goście z Holandii nie wystawili w niższych kategoriach wagowych swoich reprezentantów. Piąta walka rozpoczęła główne emocje wieczoru, czyli mecz Polska - Holandia.

Pierwsze dwa starcia międzypaństwowej batalii zdecydowanie wygrali nasi zawodnicy co dawało nadzieje na końcowy sukces, jednak w wyższych wagach reprezentanci klubu Rotterdam Boxing pokazali swoje wyższe umiejętności i doświadczenie, kolejno punktując zawodników JaworTeam'u. Najbliższy zwycięstwa w swojej walce był Przemysław Olej, który po niejednogłośnej decyzji sędziów uległ ostatecznie Felixowi Jordanowi stosunkiem głosów 2:1. Dobrą dyspozycję Holendrów podkreślił w ostatniej walce gali Roy Korving, który posłał na deski Przemysława Gorgonia i po trzykrotnym liczeniu rywala, wygrał starcie przed czasem.

- Reprezentantom i działaczom Jawor Team'u należą się duże gratulacje, zarówno za występ i wysoką jakość pojedynków, jak i samą organizację gali - podkreślał obecny na spotkaniu Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Widać, że kibice pamiętają o pięściarskich tradycjach naszego miasta i ciągle chętnie przychodzą na mecze bokserskie. Mam nadzieję, że - cały czas jeszcze przecież młodzi - jaworzniccy zawodnicy będą systematycznie podnosić swoje umiejętności i sięgać po coraz wyższe trofea, a działacze klubów ciągle będą organizować tak atrakcyjne dla kibiców widowiska.

Wyniki pojedynków meczu Polska - Holandia:

• Kordian Wyciszkiewicz vs. Bristol Makondika - 3:0
  • Szymon Kajda vs. Jacek Kopiel - 3:0