200 Mikołajów ścigało się w GEOsferze

7 grudnia 2015, 12:28

Dzieci, młodzież szkolna, dorośli i seniorzy; przedsiębiorcy, urzędnicy i studenci - jaworzniccy pasjonaci biegania i spacerów na świeżym powietrzu - spotkali się w ubiegła niedzielę - 6 grudnia - w GEOsferze by wziąć udział w charytatywnym Biegu Mikołajowym. W imprezie, której pomysłodawcą był jaworznicki hufiec Związku Harcerstwa Polskiego oraz Harcerski Klub Podróżnika TEAM, wzięło udział ponad 200 osób, dzięki którym uda się uatrakcyjnić letni wypoczynek podopiecznym Domu Dziecka.

Start do rajdu nordic walking oraz głównego biegu, który rozgrywany był w malowniczych okolicach kamieniołomu Sadowa Góra na dwóch dystansach - 5 i 10 km, zaplanowano na godz. 12.00, jednak uczestnicy zbierali się w GEOsferze już od godz. 10.00. Oprócz załatwienia kwestii formalnych, przed rozpoczęciem biegu zawodnicy mogli wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, a dla najmłodszych zorganizowano mini-biegi i zabawy. Dzieci miały także okazje spotkać św. Mikołaja, który częstował gości smakołykami.

Po zakończeniu przygotowań i rejestracji wszystkich chętnych biegaczy i chodziarzy, tuż po godz. 12.00, sygnał do startu dał obecny na imprezie Prezydent Miasta Paweł Silbert. Mimo że wszyscy biegacze ruszyli do zmagań zwartą grupą, stawka szybko zaczęła się rozciągać, każdy bowiem biegł własnym tempem, pamiętając, że impreza ma głównie charakter wspólnej zabawy. Najszybsi zawodnicy, na krótszym dystansie, zaczęli finiszować już po 20 minutach zmagać, bez względu jednak na wynik, na wszystkich uczestników czekał na mecie posiłek regeneracyjny oraz ciepła herbata, o które zadbali partnerzy imprezy.

Po dotarciu na metę wszystkich uczestników Biegu Mikołajów odbyło się losowanie nagród niespodzianek, w którym udział wzięli wszyscy startujących, a następnie dekoracja najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach biegu. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy wygranych, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za przyłączenie się do Biegu i pomoc podopiecznym Domu Dziecka. Zarówno gratulacje, jak i podziękowania składamy także przedstawicielom wszystkich podmiotów, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.