Dzień Jaworznickiej Akademii Siatkówki

8 lutego 2016, 16:02

29 stycznia w hali widowiskowo - sportowej MCKiS doszło do spotkania z wielkim siatkarzem, a przede wszystkim wspaniałym człowiekiem - Marcinem Prusem - Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Na spotkanie zostali zaproszeni m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzno - Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka" Romuald Engel, Koordynator wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - Adam Kowalski oraz najważniejsi goście - uczniowie jaworznickiej Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych wraz z uczniami klas sportowych Gimnazjum nr 1 w Jaworznie.

- W naszym mieście postawiliśmy na piłkę siatkową. Bardzo się cieszę, że realizujemy projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Dalej chcemy inwestować w Was abyście rośli na siatkarzy i siatkarki. Jednak pamiętajcie Panu Marcinowi Prusowi nie udało się osiągnąć wszystkich wymienionych wcześniej sukcesów. Pan Marcin swoją determinacją i ciężko zapracował na swój sukces. Gdyby nie praca i determinacja nie byłoby wspomnianych wyników - mówił podczas spotkania zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Dalszą część spotkania poprowadził Marcin Prus. Spotkanie było świetną okazją do omówienia planów rozwoju siatkówki w Jaworznie.