"Miasto siedmiu Rynków" w kolejnych dzielnicach

14 czerwca 2016, 09:29

fot. Miasto siedmiu Rynków - prace w Byczynie

fot. "Miasto siedmiu Rynków" - prace w Byczynie

Rozpoczęty w ubiegłym roku projekt "Miasto Siedmiu Rynków" wchodzi w kolejne dzielnice. Dzisiaj ruszają konsultacje z mieszkańcami Długoszyna, a w najbliższy czwartek - Dąbrowy Narodowej. Serdecznie zachęcamy do udziału w debatach!

- W dzielnicy Długoszyn we wtorek, 14 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie, które będzie formą debaty i warsztatów projektowych dla mieszkańców. Takim samym trybem będziemy konsultować się z mieszkańcami Dąbrowy Narodowej w czwartek, 16 czerwca. Prezentacja projektów rynków w tych dwóch dzielnicach odbędzie się w lipcu - mówi Leszek Gancarczyk, kierownik referatu inicjatyw i konsultacji społecznych UM.

Taka jest zresztą idea całego projektu. W planowaniu rewitalizacji ważnych przestrzeni publicznych w dzielnicach biorą udział mieszkańcy. To od ich wyobraźni zależy jak będzie wyglądała przestrzeń, która ma cieszyć i integrować całą dzielnicę. W spotkaniach wezmą udział wzięli architekci krajobrazu, którzy będą przelewali pomysły mieszkańców na papier i tworzyli wizualizacje. Prace projektowe pozwolą na stworzenie przyjaznych miejsc charakterystycznych dla poszczególnych dzielnic.

Harmonogram spotkań w dzielnicach:

Długoszyn:

• Debata i projektowanie osiedlowego rynku, Klub pod Skałką, ul. Dąbrowska 17 - 14 czerwca (wtorek) godz. 17.00
  • Prezentacja projektu i dyskusja, Klub pod Skałką, ul. Dąbrowska 17 - 5 lipca (wtorek) godz. 17.00

Dąbrowa Narodowa:

• Debata i projektowanie osiedlowego rynku, Wspólnota Betlejem, ul. Długa 16 - 16 czerwca (czwartek), godz. 17.00
  • Prezentacja projektu i dyskusja, Wspólnota Betlejem, ul. Długa 16 - 7 lipca (czwartek), godz. 17.00