Wędkarskie zakończenie wakacji

25 sierpnia 2016, 08:24

Na popularnym "Grajdołku" odbyły się wczoraj jedenaste już zawody wędkarskie dzieci i młodzieży. Imprezę zorganizowali Polski Związek Wędkarski Koło w Jeleniu na zakończenie wakacyjnej szkółki wędkarskiej oraz "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna. Puchary, medale i nagrody młodym adeptom wędkarstwa wręczał zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, a także Marzenna Synowiec, dyrektor "Archetti" oraz radny Janusz Papuga.

Opiekę nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów z ramienia Koła Wędkarskiego 94 w Jeleniu objęli: Józef Sojka, Zbigniew Jara oraz instruktorzy Archetti: Barbara Stachańczyk i Katarzyna Kałas. Komisja sędziowska w składzie, sędzia główny - Czesław Bigaj oraz sędzia sekretarz - Janusz Pluta, po zakończeniu części konkursowej, przystąpiła kolejno do ważenia złowionych ryb oraz klasyfikacji miejsc. Z racji wysokiej rangi zawodów wykorzystano całą linię brzegową zbiornika wodnego "Grajdołek" i losowano stanowiska startowe.

W zmaganiach wzięło udział 35 młodych wędkarzy w wieku od 4 do 14 lat. Najwięcej ryb złowili:

1. Piotr Fedak - 365 gram
  2. Jakub Święs - 285 gram
  3. Dawid Banasik - 205 gram
  4. Amelia Wątroba - 195 gram
  5. Antoni Olejnik - 185 gram
  6. Dawid Nekwapil - 170 gram

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek