Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Trwa Ogólnopolski Turniej Badmintona

18 grudnia 2016, 09:18

Ogólnopolski Turniej Badmintona

Ogólnopolski Turniej Badmintona

W ten weekend na hali widowiskowo-sportowej MCKiS w Jaworznie trwa Ogólnopolski Turniej Badmintona. Wczoraj można było podziwiać zmagania najlepszych w Polsce badmintonistów, występujących w kategoriach Elite i Masters. Rozgrywkom przyglądał się zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - finałowy turniej Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych - połączony został w tym roku z dodatkową imprezą, podczas której na boiskach można oglądać elitę polskich badmintonistów. Czwarty turniej II Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych odbywa się także dzisiaj - w niedzielę, 18 grudnia - w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80, w centrum Jaworzna. Start zawodów zaplanowano na godz. 9.00, a spotkania będziemy rozgrywać aż na 7 boiskach, więc rozgrywki na pewno pójdą sprawnym, szybkim tempem.

- Mamy nadzieję, że sprowadzenie do Jaworzna elity polskich badmintonistów oraz zorganizowanie otwartej imprezy dużego formatu z ich udziałem przyczyni się do popularyzacji tego sportu wśród wszystkich kibiców, którzy pojawią się na trybunach - mówi Dariusz Opatrzyk z Klubu Sportowego WOLANT, organizator imprezy. - Występy polskich reprezentantów na olimpiadzie pokazały, jak bardzo emocjonującą i widowiskową dyscypliną jest badminton, dlatego liczymy, że nasza impreza będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem i przyciągnie sporą widownię.

Sporą dawkę badmintona, tym razem w wykonaniu amatorów, będzie można zobaczyć także w ramach zaplanowanego na niedzielę finału II Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych. Trwające od początku października rozgrywki gromadzą każdorazowo kilkudziesięciu zawodników, głównie ze Śląska i Małopolski, i pozwalają fanom badmintona w różnym wieku na wspólną rywalizację i dobrą zabawę.

Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Honorowy patronat na imprezą objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek