Energia - Efekt - Środowisko

4 grudnia 2012, 11:49

Dwa programy - SOWA - dotyczący energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego oraz GAZELA - poświęcony ekologicznym formom transportu, były głównymi tematami LIII Forum Energia - Efekt - Środowisko, które odbyło się 28 listopada w Warszawie. Na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek zaprezentował doświadczenia we wdrażaniu energooszczędnego oświetlenia w Jaworznie.

Forum „Energia – Efekt – Środowisko”, zostało zapoczątkowane w styczniu 2009 roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to miejsce gdzie prowadzona jest dyskusja na tematy związane z energooszczędnością, odnawialnymi źródłami energii, czy inteligentnymi sieciami energetycznymi. W ostatnim czasie na Forum poruszane były m.in. sprawy związane z finansowaniem inteligentnych sieci energetycznych oraz  dotyczące wsparcia budownictwa niskoenergetycznego. W najbliższym czasie zaplanowano także dyskusje na tym, jak finansować technologie zarządzania środowiskiem w kontekście wydobycia gazu łupkowego.

O szczegółach projektu można przeczytać na http://forumees.pl.