Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Za nami Święto Rodziny 2017

20 maja 2017, 20:33

Święto Rodziny w Jaworznie

Święto Rodziny w Jaworznie

Za nami II edycja "Święta Rodziny". 20 maja, jaworznickie Planty - zaadaptowane zostały na wielki plac rodzinnych gier i zabaw. Wydarzenie kolejny raz okazało się wspaniałą rozrywką familijną, integracją międzypokoleniową, możliwością spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych, ale przede wszystkim świetną zabawą, w którą zaangażowane zostały całe rodziny.

Całość terenu, na którym odbywało się "Święto Rodziny", została podzielona na specjalne strefy, gdzie skorzystać można było z różnorodnych atrakcji. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mieli możliwość wzięcia udziału w balu prawdziwych księżniczek oraz w Akademii Superbohaterów. Zarówno starszym jak i młodszym szczególnie przypadła do gustu specjalna strefa edukacyjna, gdzie przeprowadzane były naukowe eksperymenty. W Krainie Cyrku odbyły się warsztaty kuglarskie i pokazy sztuki cyrkowej. Nie mogło zabraknąć również strefy "Co warto przeczytać", w której odbyła się wystawa klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej, wystawa nowości książkowych. Pozostałe strefy to m.in.  "Strefa wyobraźni i łamigłówek zainspirowanych książką" oraz "Włącz się do gry" - strefa sprawności, rywalizacji i refleksji.

- Święto Rodziny to doskonała okazja do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Jego tegoroczna edycja po raz kolejny pokazała, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. W organizację Święta zaangażowało się wiele osób, instytucji i firm. Planty stały się wielkim rodzinnym miejscem atrakcji.- podkreśla Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Na tę okazję powstało kilka stref, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dobrą zabawę i opiekę zapewniali animatorzy, a dla uczestników nie zabrakło smakołyków i upominków. Na wielki finał Święta Rodziny przybyło kilkadziesiąt zabytkowych samochodów, które zapewniły niesamowite wrażenia.

Oprócz tych atrakcji zorganizowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Atrakcją dla małych fanów motoryzacji były mini samochodziki. Na milusińskich czekało również wesołe miasteczko ze zjeżdżalniami oraz karuzele. Wielki finał, zaplanowany na godzinę 18.00, uwieńczony został przyjazdem kilkudziesięciu zabytkowych samochodów. Do Jaworzna tym samym po raz pierwszy zawitała Classic Mania Night. Nie zabrakło zabytkowych klasyków oraz pięknych sportowych aut i pojazdów wojskowych.

Podczas tegorocznego Święta Rodziny, w Jaworznie gościła również delegacja z węgierskiego miasta Szigethalom.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek