Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

I Byczyński Byk za nami!

27 maja 2017, 21:00

I Byczyński Byk za nami!

I Byczyński Byk za nami!

Występy zespołów muzycznych, rajd rowerowy i Nordic Walking, turniej szachowy, a także piknik rodzinny - to tylko część atrakcji, z jakich mogli skorzystać mieszkańcy podczas wydarzenia pod nazwą "I Byczyński Byk". W imprezie, która odbyła się w sobotę, 27 maja na rynku w Byczynie, wzięli udział prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami - Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także radna Anna Lichota.

"I Byczyński Byk" to nie tylko rodzinny festyn na rynku. Przed południem mieszkańcy wzięli udział w rajdzie rowerowym, w którym mieli do pokonania trasę około 17 km, a także w rajdzie nordic walking, podczas którego przeszli łącznie 10 km. Byczynianie zmierzyli się również w turnieju szachowym systemem P-10, który odbył się w Klubie NIKO przy ul. Korczyńskiego. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Natomiast w godzinach popołudniowych mieszkańcy tłumnie wzięli udział w pikniku rodzinnym, podczas którego mogli skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji, które zorganizowano przy dużym zaangażowaniu lokalnej społeczności. Chętnie odwiedzali również stoisko miasta, na którym można było - w zamian za drobny upominek - złożyć skierowane wcześniej do mieszkańców ankiety dotyczące zrealizowanych w dzielnicy zadań, a także tych, które wydają się priorytetem na najbliższy czas.

***

Przypomnijmy, że modernizacja pierwszej dzielnicowej przestrzeni zrealizowana została w ramach projektu "Miasto 7 Rynków". Pierwszym etapem prac nad byczyńskim rynkiem były konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy zdecydowali o jego wyglądzie i funkcjach, które ma spełniać. Zaangażowanie osób uczestniczących w spotkaniach, warsztatach i dyskusji przyczyniło się do stworzenia koncepcji, która stała się podstawą dokumentacji projektowej i przeprowadzenia remontu. Dzięki temu nowy rynek stał się atrakcyjną przestrzenią do spędzania wolnego czasu i spotkań towarzyskich w ciekawym i ładnym otoczeniu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek