II Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy"

8 czerwca 2017, 09:42

II Spływ Kajakowy Flis na Przemszy już w tą sobotę

II Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy" już w tą sobotę

Na 10 czerwca br. zaplanowano II Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy" poświęcony pamięci śp. Admirała Andrzeja Karwety. W tym roku imprezę organizują miasta, przez które przebiegać będzie trasa spływu, a mianowicie Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek oraz Bobrek.

II Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy" rozpocznie się w najbliższą sobotę, 10 czerwca br. o godz. 9:00 przy pomniku "Trójkąt Trzech Cesarzy" (Mysłowice/Sosnowiec), natomiast zakończy się w miejscowości Bobrek około godz. 16:00, gdzie odbędzie się Msza Święta upamiętniająca ś.p. Admirała Andrzeja Karwetę.

Ideą spływu jest ukazanie walorów przyrodniczych, kulturowych, gospodarczych i turystycznych rzeki Przemszy. Jednak przede wszystkim chcemy pokazać, że rzeką Przemszą można pływać i jest to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku. Spływ skierowany jest do wszystkich sympatyków sportów wodnych, odbywać się będzie rzeką Przemszą oraz Wisłą, a jego długość oszacowano na 27 km.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II Spływie Kajakowym "Flis na Przemszy".

Więcej na www.mckis.jaw.pl