Boisko na Krakowskiej już gotowe!

29 czerwca 2018, 16:00

Zakończyły się prace przy budowie nowoczesnego boiska, które powstało w sąsiedztwie stadionu Victoria przy ulicy Krakowskiej. W tym tygodniu urzędnicy z Wydziału Inwestycji Miejskich odebrali obiekt. Boisko wygląda imponująco. Już dzisiaj, obiekt przeszedł pierwszą poważną, sportową próbę generalną. Młodzi piłkarze rozegrali mistrzostwa, a po rozgrywkach nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu dla mieszkańców Jaworzna.

Wręczenie nagród w turnieju miało uroczystą formę, wśród otwierających nowy obiekt byli m.in. Paweł Silbert - prezydent Jaworzna, Monika Bryl - zastępca prezydenta, parlamentarzyści oraz gość specjalny Jacek Falfus, zastępca przewodniczącego sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W otwarciu wzięli również udział radni, wśród których byli Sebastian Pycia i Nikodem Motyka - pomysłodawcy powstania boiska przy stadionie miejskim. Z nowego boiska zadowolona jest również dyrekcja MCKiSu, do tej pory młodzi zawodnicy trenowali w halach i salach gimnastycznych także poza Jaworznem, teraz nowy obiekt umożliwia zaplanowanie treningów na miejscu, w doskonałych warunkach.

- Kiedy cztery lata temu planowaliśmy obiekt sportowy w centrum, pojawiła się koncepcja by zlokalizować właśnie takie okazałe boisko przy Stadionie Miejskim. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli radni Sebastian Pycia i Nikodem Motyka. Od pomysłu przeszliśmy do czynu, powstał projekt zaaprobowany przez dyrekcję MCKiS. Wydział Inwestycji Miejskich złożył wniosek o dofinansowanie, który zyskał przychylność Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz parlamentarnej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki i tu podziękowania należą się posłowi Dariuszowi Starzyckiemu i przewodniczącemu Komisji Jackowi Falfusowi, którzy zobaczyli potencjał w tym obiekcie i wsparli nasze starania. Oddajemy do użytku dzieciom, młodzieży, mieszkańcom Jaworzna piękne, wielofunkcyjne boisko. Teraz liczymy na sukcesy sportowe, które rozsławią nasze miasto i będziemy mogli powiedzieć - to dzięki takim inwestycjom mamy mistrzowskich zawodników - mówił prezydent Paweł Silbert.

Boisko przy Krakowskiej to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu. Ma świetnej jakości sztuczną murawę - to syntetyczna trawa trzeciej generacji z certyfikatem FIFA 2 Stars. Ma też wysokiej klasy oświetlenie strefowe. Płyta boiska ma wymiary 110 na 66 metrów, ale podczas treningów można je podzielić na dwa mniejsze. Aby to ułatwić, odpowiednio wymalowano linie, dzięki temu jednocześnie na murawie będzie mogło ćwiczyć więcej sportowców.

Budowa boiska to dopiero pierwszy etap inwestycji. Zgodnie z planami boisko wraz ze stadionem ma stanowić spójny kompleks sportowy. Pierwszy etap prac kosztował 4 mln zł, z czego miasto wyłożyło 2,5 mln zł. Pozostałe 1,5 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek