Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Velostrada już na jesieni

27 lipca 2018, 07:19

Velostrada w centrum

Velostrada w centrum

W Jaworznie powstaje Velostrada. To pierwsza tego rodzaju droga w kraju - bezkolizyjna, posiadająca dwie jezdnie i chodnik dla pieszych, którzy chcieliby wzdłuż trasy rowerowej poruszać się między dzielnicami. Na trasie 10 km dróg dla rowerów, między Osiedlem Stałym a Centrum znajdą się dwie kładki i jeden tunel.

Drogi rowerowe
Praktycznie gotowy jest odcinek drogi rowerowej od ul. Puszkina do obiektu mostowego przy al. Piłlsudskiego oraz od Os. Skałka do Jeziorek. Na tym zakresie pozostaje do ułożenia ostatnia warstwa bitumiczna. Obecnie Wykonawca koncentruje się na robotach drogowych od al. Piłsudskiego do Galerii Galena oraz od Jeziorek do Ciężkowic.

Obiekty inżynierskie
Na ukończeniu jest kładka nad ul. Kolejową oraz tunel pod Trasą Śródmiejską. W trakcie realizacji kładka nad al. Piłsudskiego. We wrześniu będą gotowe wszystkie trzy obiekty inżynierskie łączące Velostradę w poszczególnych dzielnicach miasta.

Plac Górników z parkingiem dla rowerów
Wykonawca jest na etapie budowy budynku technicznego, ścian oporowych oraz konstrukcji fundamentowej pod dach membranowy. Kolejną fazą budowy będzie przebudowa układu komunikacyjnego Placu Górników, montaż dachu membranowego oraz stanowisk do parkowania rowerów.

Rower miejski
Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego ma już opracowany program uruchomienia systemu roweru miejskiego w Jaworznie. W sierpniu br. trafi wniosek do Biura Zamówień Publicznych o przeprowadzenie postępowania na wybór operatora i dostawcy rowerów oraz stacji dokujących.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek