Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Otwarcie velostrady 30 września

21 września 2018, 13:50

Otwarcie velostrady 30 września

Otwarcie velostrady 30 września

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Team Jaworzno zapraszają miłośników rowerów na otwarcie Velostrady - pierwszej w Polsce rowerowej autostrady. Velostrada to ok. 4 km bezkolizyjna dwujezdniowa i ok. 7 km jednojezdniowa droga dla rowerów posiadająca także chodnik dla pieszych. Na trasie 10 km dróg dla rowerów, między Osiedlem Stałym a Centrum znajdą się dwie kładki i jeden tunel.

Z okazji otwarcia Velostrady zapraszamy wszystkich rowerzystów do udziału w rajdzie rowerowym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Rajd odbędzie się w niedzielę 30 września o godz.14.00, a start i meta ulokowane będą na Rynku Głównym .

Trasa Rajdu prowadzona będzie oczywiście nową Velostradą, a także przez inne zakątki naszego miasta - łącznie obejmować będzie około 15 kilometrów. Baza Rajdu i Biuro Zawodów otwarte będzie już od godziny 12.30. O godzinie 13.50 zaplanowana jest odprawa techniczna, by punktualnie o godzinie 14.00 wszyscy uczestnicy mogli wystartować na trasę. Około godziny 16.00 zaplanowane jest zakończenie zmagań. Na mecie (Rynek Główny) dla wszystkich uczestników przygotowany będzie gorący posiłek oraz wiele atrakcji min.: miasteczko rowerowe oraz występy artystyczne.

Elektroniczne zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są od 21 września pod linkiem: http://www.mckis.jaw.pl/z/velostrada/index.php

Zapisy potrwają do 27 września lub do wyczerpania limitu zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 800 osób.

W przypadku wolnych miejsc zapisu można będzie dokonać także w dniu startu w biurze zawodów, ale zachęcamy do wcześniejszego potwierdzenia udziału w imprezie i zgłoszenia się za pomocą panelu internetowego, gdyż wtedy mamy zagwarantowane już miejsce na liście startowej.

Przypominamy również, że osoby niepełnoletnie poniżej 18 roku życia mogą brać udział tylko pod opieką osoby dorosłej, jednocześnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w imprezie.
Zgoda: www.mckis.jaw.pl/images/Zgoda_rodzica.odt

Każdy uczestnik musi być zweryfikowany przed startem w biurze zawodów w dniu 30 września na Rynku Głównym, a podczas weryfikacji należy posiadać i okazać dokument tożsamości (dotyczy to również zawodników zgłoszonych elektronicznie wcześniej).

Szczegółowe informacje, zasady uczestnictwa i dokładny program Rajdu z Okazji Otwarcia Velostrady w Jaworznie zamieszczone są w Regulaminie dostępnym poniżej:
www.mckis.jaw.pl/images/Regulamin.odt

Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w tym wspaniałym dla wszystkich rowerzystów przedsięwzięciu. Z pewnością czekać nas będą wspaniałe emocje i wiele pozytywnych wrażeń.

 

Obrazek