Ponad milion zł na dotacje dla klubów sportowych

5 lutego 2019, 10:10

Designed by Freepik

W przyszłym tygodniu mają zostać podpisane umowy z klubami sportowymi, które zaplanowały w tym roku realizację sportowych projektów, w różnych dyscyplinach. W sumie na realizację przedsięwzięć sportowych miasto przekaże klubom 1 milion złotych.

Najbardziej pożądane były projekty, których realizacja wpłynie na poprawę warunków uprawiania sportu przez zawodników jaworznickich klubów sportowych oraz osiąganie przez nich wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Ważne było także żeby dotacja zwiększała dostępność społeczności lokalnej do działalności sportowej prowadzonej przez dany klub.

Dofinansowanie może być przeznaczone w szczególności na:

• realizację programów szkolenia sportowego,
  • zakup sprzętu sportowego,
  • pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach,
  • pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego,
  • sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Wśród klubów, które otrzymają dotacje na swoje projekty znalazły się:

1. Klub Sportowy "Górnik" w Jaworznie - "Górnik - piłkarska pasja"
  2. VICTORIA 1918 Jaworzno - "Victoria - sportowa wizytówka miasta"
  3. Ludowy Klub Sportowy - "Zgoda Byczyna" - "Sport w Zgodzie"
  4. Ludowy Klub Sportowy "Ciężkowianka" Jaworzno - "Śladami Urbana"
  5. Jaworznickie Stowarzyszenie Piłkarskie "Szczakowianka" - "Przygotowanie i udział w rozgrywkach ligowych Szczakowianka 2019 - sportowa energia"
  6. Uczniowski Klub Sportowy  Akademia 2012 - "Sportowe Jaworzno 2019"
  7. Uczniowski Klub Sportowy "Fair Play" - "Bilard sportem wszystkich"
  8. Uczniowski Klub Sportowy "ORZEŁ" Jaworzno - "Teraz Twój ruch - przyszłość należy do odważnych"
  9. Uczniowski Klub Sportowy "JEDYNKA" - "Uczestnictwo w Śląskiej siatkarskiej Lidze Młodzików, Kadetów, Juniorów i Minisiatkówki"
  10. Stowarzyszenie Sportowe Akademia Boksu Roberta Gortata - "W drodze do olimpiady"
  11. Jaworznicki Klub Bokserski "Jawor" Team - "Boks jako sport, który uczy, pomaga i wychowuje"
  12. Jaworznicki Klub Lekkoatletyczny "JAWOR" - "Biegając i rywalizując z najlepszymi motywujemy innych i promujemy nasze miasto Jaworzno"
  13. Klub Nart Wodnych Jaworzno - "Narty Wodne i Wakeboard 2019"
  14. Klub Sportowy "WOLANT" - "Czy badminton to kometka – przekonaj się sam"
  15. Klub Sportowy ENERGETYK - "Żeglujemy po sukcesy sportowe"
  16. Klub Sportowy "FIGHTING JAWORZNO" - "Trenuj Kickboxing"
  17. Polska Federacja Ju-Jitsu i Kobudo - "Ju-Jitsu – od dziecka do mistrza"
  18. Klub Karate "Kyokushinkai" Jaworzno - "Karate Kyokushin - sportowa energia Jaworzna 2019"
  19. Jaworznicki Klub Karate - "Karate motywacją do działania"
  20. Klub Sportowy Sparta Jaworzno - "Trenując sporty walki wygrywasz życie"
  21. Klub Sportów Walki "SATORI" Jaworzno - "Ju-jitsu i Judo: trening czyni mistrzem"
  22. Jaworznicka Szkoła Guja Jiujutsu - "Rozwój sportów walki w Jaworznie"
  23. Polska Organizacja Jiujutsu - "Jaworzno miastem sportów walki"
  24. Klub Sportowy "Rio Grappling Club" - "Droga do olimpiady"
  25. Uczniowski Klub Sportowy "K-2" - "Wspinanie to wyzwanie"

To nie jedyne wsparcie, jakie w tym roku otrzymają jaworznickie kluby sportowe. Na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pn. "Profilaktyka nie musi być nudna" kluby otrzymały łącznie 142 tys. zł. Ponadto miasto przeznaczyło również 70 tys. zł dotacji na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa.