I liga coraz bliżej

4 kwietnia 2013, 09:40

Nie będzie potrzebny trzeci mecz w I rundzie play-off o awans do I ligi pomiędzy koszykarzami MCKiS Termo-Rex S.A. a krakowskim AZSem AGH Alstom. W rewanżowym pojedynku w Krakowie nasz zespół potwierdził swoją świetną dyspozycję i po raz drugi pokonał akademików, a tym samym zwyciężył w serii gier 2:0 i pewnie awansował do półfinałów.

Po bardzo trudnym pierwszym meczu w Jaworznie i wygranej naszych koszykarzy po emocjonującej końcówce 75:63, w rewanżu już od samego początku MCKiS wypracował sobie kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddał do samego końca osiągając korzystny wynik: 76:65. Pełny zapis ze spotkania można znaleźć na stronie MCKiS w materiale "Pierwszy krok wykonany...".

Bez wątpienia zwycięstwo nad AZSem AGH Alstom Kraków i awans do półfinałów nasz zespół wywalczył zasłużenie, jednak to dopiero początek prawdziwych emocji, ponieważ już od najbliższej niedzieli rozpoczynamy serię gier półfinałowych, w których przeciwnikiem MCKiSu będzie bardzo wymagający i silny BKS Tur Bielsk Podlaski. Z ekipą z Podlasia ponieśliśmy pamiętną - jedyną na własnym parkiecie - porażkę 75:90, lepsi byliśmy za to w pojedynku wyjazdowym, gdzie pokonaliśmy Tura wysoko 93:74. Nasz zespół czeka niesamowicie trudne zadanie, bo nasz najbliższy rywal jest zespołem klasowym o dużej sile w ataku, dysponujący wyrównanym i mocnym składem. W I rundzie play-off koszykarze z Bielska Podlaskiego po wyrównanej walce pokonali dwukrotnie rezerwy Rosy Radom: najpierw u siebie 76:74 i w rewanżu 65:57 - awansując do dalszej fazy rozgrywek.

Pierwszy mecz półfinałowy zaplanowany jest już w najbliższą niedzielę - 7 kwietnia - na godzinę 20.00 w hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80. Mecz rewanżowy w odległym Bielsku Podlaskim odbędzie się natomiast w środę 10 kwietnia. W przypadku remisowego stanu gier 1:1 zespoły wrócą ponownie do Jaworzna na decydujące starcie. Ewentualny trzeci pojedynek półfinałowy odbędzie się w kolejną niedzielę - 14 kwietnia - również o godzinie 20.00.

W przypadku awansu naszej drużyny do finałowej walki o I ligę - na co wszyscy bardzo liczymy - jaworzniccy koszykarze zmierzą się ze zwycięzcą pary PWiK Piaseczno - Legia Warszawa.

W tych najważniejszych, do tej pory, chwilach w historii jaworznickiego basketu, gorąco zapraszamy wszystkich fanów i sympatyków koszykówki do wsparcia swoją obecnością oraz sportowym dopingiem podopiecznych trenera Tomasza Jędrosa podczas kolejnych - mamy nadzieję szczęśliwych - kluczowych spotkaniach w walce o I ligę.

Najbliższe mecze:

II runda play-off o awans do I ligi (PÓŁFINAŁ)

• mecz nr 1 - Jaworzno, Hala MCKiS, ul. Grunwaldzka 80:
    7.04.2013 (niedziela) – godz. 20.00
    MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno -  BKS Tur Bielsk Podlaski
    wstęp wolny!
  • mecz nr 2 - Bielsk Podlaski, Hala Sportowa, ul. Poniatowskiego 9:
    10.04.2013 (środa) – godz. 18.00
    BKS Tur Bielsk Podlaski - MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno
  • ewentualny mecz nr 3 (tylko przy stanie rywalizacji 1:1)
    Jaworzno, Hala MCKiS, ul. Grunwaldzka 80:
    14.04.2013 (niedziela) – godz. 20.00